70 kv. m. butas Tauragėje: nestandartinių šlaitų nulemti sprendimai

Renovavus senos statybos namą Tauragėje buvusiose apleistose pastogėse suformuoti trys nauji butai. Viename jų – beveik 70 kv. m. plote – išnaudojant nestandartinį aukštį, įrengtas gaivus ir šiuolaikiškas būstas jaunai porai.

Kaip pasakoja dizainerė Vismantė Tubelytė, užsakovai ne tik intensyviai dirba, bet ir daug dėmesio skiria aktyviam laisvalaikiui, kelionėms. Jų pomėgis – vandenlenčių sportas – interjerui turėjo didelės įtakos: „Dar rangos darbų etape mėgstamiausia užsakovo vandenlentė paskatino kurti gaivią nuotaiką, naudoti drąsias akcentines spalvas. Kadangi užsakovai didelių reikalavimų nekėlė, pasitikėjo mumis, tai suteikė daug erdvės fantazijai ir drąsiems sprendimams.“

Asmeninio albumo nuotr.

Nestandartinio aukštingumo patalpos taip pat leido pritaikyti nestandartinius sprendimus planuojant patalpų išdėstymą ir integruojant kietuosius baldus. Pro stogo šlaituose esančius stoglangius krintanti šviesa kuria šešėlių žaismą, kuris suteikia erdvei įdomią, išskirtinę formą.

Kalbėdama apie pasirinktą stilių, medžiagas ir spalvas, dizainerė akcentuoja, kad minimalistinį stilių įkvėpė užsakovų gyvenimo būdas ir spartus tempas. Aktyvus kasdienio gyvenimo ritmas lemia, kad grįžę namo norime pailsėti lengvoje, šviesioje ir daiktais neperkrautoje aplinkoje. Todėl šiame bute vyrauja lengvumas, gaiva, charakteringas baltos ir juodos spalvos derinys. Jas sušildo medžio apdaila, o gyvumo įneša mėlynos spalvos akcentai. Kitos apdailos medžiagos – modernistinės ir natūralios: metalas, stiklas, akmuo.

Renovavus namą visas butas buvo viena bendra erdvė – visos patalpos suplanuotos įgyvendinant projektą. Svetainė, sujungta su valgomuoju kambariu, pereina į virtuvės zoną. Per visą virtuvės sienos aukštį pakabintos spintelės, kuriose daug naudingos vietos daiktams, maisto atsargoms laikyti. Spinteles lengva pasiekti naudojantis kopėtėlėmis. Svetainės lentynos taip pat kyla iki pat lubų, suteikdamos erdvei elegancijos ir grakštumo.

Netipiniai sprendimai ir miegamąjį su vonios kambariu išskiria iš pilkos masės. Suplanuotas atskiras miegamasis, kuriame už lovos įrengta patogi persirengimo patalpa ir drabužinė. Vonios patalpa dėl per centrą einančių ventiliacijos vamzdžių padalyta į dvi dalis: bendrąją zoną su praustuvu ir dušo bei tualeto zoną. Dizainerės teigimu, ventiliacijos šachta, kurios nebuvo įmanoma perkelti, tapo dideliu iššūkiu. Galiausiai nuspręsta ją panaudoti kaip dizaino akcentą. Aplink ją suformuota pertvara iš gipso ir stiklo, tačiau vamzdžiai nebuvo paslėpti. Taip išėjo kur kas įdomesnė nei standartinė pertvara.

O vos įėjus pro buto duris pasitinka permatoma drabužinė, kurioje žaismingai labinasi spalvingi daiktai. Ji įrengta atsižvelgiant į jau minėtą neįprastą patalpų aukštį bei skirtingo nuolydžio šlaitų susidūrimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis