Virtuvės šefas Alfas Ivanauskas dalinasi ypatingos baltosios mišrainės su tuno majonezu receptu

Jei laikote maisto gaminimą varginančia, daug laiko reikalaujančia užduotimi, turbūt nė karto negaminote orkaitėje su garų funkcija. Alfas Ivanauskas sako, kad nėra patiekalo, kurio skonio šis prietaisas nepatobulintų, o sukimosi prie puodų proceso nepadarytų malonesniu bei lengvesniu. „Reikia tik trupučio garų ir fantazijos, kad paprasčiausias receptas taptų kulinariniu eksperimentu, įskaitant ir seną gerą baltąją mišrainę ant šventinio stalo“, – suintriguoja garsusis šefas.

A. Ivanauskas mano, kad net nebūnant profesionalu tinkamas prietaisas gali padėti tokiu tapti. Tiesa, pastangos norint pasiekti išsvajotų rezultatų virtuvėje taip pat būtinos, tačiau tik pradžioje, tai yra susipažįstant su orkaite: išmokstant teisingai ja naudotis, išsiaiškinant, ką reiškia tam tikri nustatymai ar kaip jie dera tarpusavyje. Priešingu atveju turėti namuose pažangų daiktą paprasčiausiai neapsimoka, nes jis neatlieka savo funkcijos.

 

„Kartais atrodo, kad visi inovatyvūs prietaisai yra labai sudėtingi, bet iš tikrųjų jie kuriami tam, kad palengvintų mūsų kasdienybę. Ne išimtis ir garinė orkaitė, į kurią tereikia įpilti vandens ir paspausti kelis mygtukus ar pasukti valdymo ratuką. Tokiu prietaisu naudojasi ir mano tėvai, ir brolio vaikai, tad galiu patikinti, kad perprasti jos veikimą ir atrasti plačias galimybes įmanoma bet kam. Visa tai labai detaliai aprašyta prietaiso naudojimosi instrukcijose“, – atkreipia dėmesį idėjinis „Virtuvės mitų griovėjų“ sumanytojas ir maisto ekspertas.


Galvojantiems, kad kai kurių receptų skoniai tokie pažįstami, kad „išspausti“ iš jų ko nors daugiau neįmanoma, maisto žinovas pataria paragauti su garų funkcija pagaminto sūrio pyrago – tik ji gali suteikti šiam desertui tobulo kremiškumo, purumo ir švelnumo. Lygiai taip pat ir su namine duona, kuri dėl garų tampa minkšta viduje ir traški išorėje.

 

„Jei turite garinę orkaitę, naujametiniam stalui patarčiau išbandyti naują baltosios mišrainės gaminimo metodą – supjaustykite daržoves ir iškepkite jas garuose. Skirtumas tarp puode verdamų ingredientų ar paruoštų orkaitėje pasitelkiant garų funkciją labai didelis, ir ne tik dėl gardesnio skonio. Kepant daržoves būtent taip jos bus ryškesnių spalvų, išlaikys daugiau naudingų medžiagų, vitaminų ir mikroelementų“, – teigia A. Ivanauskas.

 

Baltoji garuose ruošta mišrainė su tuno majonezu



Baltoji garuose ruošta mišrainė su tuno majonezu
Baltoji garuose ruošta mišrainė su tuno majonezu
Shutterstock nuotr.


 

200 g bulvių

200 g morkų

3 virtų vištos kiaušinių

200 g žaliųjų konservuotų žirnelių

200 g marinuotų agurkėlių

1 karštai rūkytos antienos filė su oda

150 g tuno savo sultyse

6 šaukštų majonezo

Citrinos žievelės

Druskos (pagal skonį)

Juodųjų pipirų (pagal skonį)

Mėgstamų žalumynų (papuošti)

 

1. Daržoves ir kiaušinius nulupkite, nuplaukite ir supjaustykite vienodo dydžio gabalėliais.


2. Į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi, sudėkite bulves ir morkas, pasūdykite ir pagardinkite pipirais. Kepkite įstatę orkaitės viduryje garinėje orkaitėje 99 ºC temp. 30 min. arba 150 ºC temp. su karšto apipūtimo funkcija apie 20 min., apipurškę daržoves vandeniu.


3. Iškeptas daržoves atvėsinkite.


4. Marinuotus agurkėlius ir karštai rūkytą antienos filė su oda supjaustykite vienodo dydžio gabaliukais.


5. Visus supjaustytus ingredientus ir žaliuosius konservuotus žirnelius sumaišykite su nusausintu tunu ir majonezu, įtarkuokite citrinos žievelės. Įberkite druskos ir juodųjų pipirų, viską gerai išmaišykite.


6. Papuoškite mėgstamais žalumynais.

 

Morkas ir bulves A. Ivanauskas rekomenduoja pjaustyti dar šviežias, kepant nepamiršti jų apipurkšti vandeniu. Taip pat vietoj antienos galima naudoti liežuvio mėsą. O jei mėgstate prieskonines žoleles, įpjaustykite krapų arba petražolių. Skanaus ir gražaus Naujųjų metų sutikimo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis