4 priežastys, dėl kurių verta rinktis individualius baldus

Įrenginėjant būstą tenka susidurti su įvairiomis dilemomis. Viena jų – kokius rinktis baldus: skirti laiko kuriant unikalius ar įsigyti jau pagamintus, standartinius? Priežastis, kodėl verta rinktis individualius baldus mums padėjo įvardinti „Modo dizaino studijos“ vadovė Giedrė Gudiškienė, dizaino studijos „Artistė“ dizainerė Donata Skorupskaitė-Liaukevičienė ir baldų gamintojos „Furnitus“ vadovas Marius Linkevičius.

Ergonomiškumas


Baldai turi būti pritaikomi ne tik prie norimo stiliaus, bet ir patalpų dydžio, kurį norisi išnaudoti kuo funkcionaliau ir praktiškiau. Anot Mariaus Linkevičiaus, „individualių baldų privalumas yra tas, kad baldas yra sukurtas ir pritaikytas būtent jums, ergonomiškas“. Ergonomiška virtuvė dažniausiai projektuojama darbo trikampio principu, kuomet atstumai tarp pagrindinių virtuvės dalių yra vienodi, tam, kad sutaupytume energijos ir laiko gaminant. Taip pat svarbus ir tinkamas baldų aukštis ir daiktų išdėstymas, kuomet nereikia papildomai lenktis ar stiebtis norint pasiekti reikiamas priemones. Donata Skorupskaitė-Liaukevičienė teigia, kad ergonomiškas interjeras yra ne tik pilnai išnaudojama patalpos erdvė (nuo grindų iki lubų), bet ir baldo turinys, todėl svarbu apgalvoti kiekvieno stalčiaus bei lentynos paskirtį – dirbant virtuvėje viskas turėtų būti po ranka.Individualūs baldai
Individualūs baldai
Dizaino studija „Artistė“


Individualumas


Projektuodami savo baldus patys, ar kartu su dizaineriu, galite pasirinkti tokias spalvas, medžiagas ir detales, kurios ne tik tobulai tiktų jūsų namų išplanavimui, bet ir atspindėtų jūsų asmenybę, atitiktų norimą stilių. Anot dizainerės Donatos, projektuojant individualius baldus galime rinktis įvairias medžiagų bei spalvų kombinacijas, pavyzdžiui, gaminti spinteles, kurių spalvos išorėje ir viduje skiriasi. Kuriant neįprastus derinius neišvengiamai gausime unikalius rezultatus, kitaip tariant, personalizuotą baldą.  


Individualumui svarbu ne tik spalvos, bet ir tekstūros, pojūtis kurį sukelia prisilietimas prie stalviršio ar spintelės durelių. Juk norisi, kad baldai ne tik gražiai atrodytų, bet ir būtų praktiški, patogūs naudoti, palaikytų gerą nuotaiką dirbant. 


Individualūs baldai
Individualūs baldai
Dizaino studija „Artistė“Interjero vientisumas


Giedrė Gudiškienė, sako, jog individualūs baldai tinka norint lengviau pasiekti interjero vientisumą, išbaigtumą, todėl dizainerė savo klientams siūlo rinktis pagal individualų užsakymą pagamintus baldus. Marius Linkevičius skatina pirmiausia turėti viziją, įvertinti visus galimus variantus ir tik tuomet spręsti, kas tinka jums. Norėdami sukurti harmoningą baldų ir kitų interjero detalių derinį, neišvengsite ilgiau trunkančio tinkamų baldų parinkimo proceso, tačiau ši laiko ir pastangų investicija atsiperka ir galutinis rezultatas nenuvilia. Juk naujieji baldai tarnaus ne vienerius metus.


Individualūs baldai
Individualūs baldai
„Furnitus“ baldaiMedžiagų pasirinkimas


Masinės baldų gamybos populiarumas norinčius išsiskirti skatina rinktis daugiau laiko kainuojančią individualių baldų gamybą. „Baldai, gaminti pagal užsakymą, turi beribę medžiagiškumo, spalvų, formų įvairovę, o masinės gamybos baldai – kelis formų, spalvų ir matmenų variantus“, patirtimi dalinasi Giedrė Gudiškienė. Projektuojant individualius baldus galima rinktis ir ekologiškas medžiagas, kurios ne tik suteiks išskirtinumo interjerui, bet ir tausos aplinką. Svarbu ir tai, kad individualiems baldams skirtas medžiagų asortimentas pasižymi furnitūros gausa, ko tikrai nerastume renkantis standartinius baldus. Tai suteikia galimybę susikurti savo norimo baldo patogiausią ir geriausiai prie bendro interjero derančią versiją iki pačių mažiausių smulkmenų, tokių kaip, rankenėlės ar kabliukai. 
Individualūs baldai
Individualūs baldai
„Furnitus“ baldaiPagal specialų užsakymą gamintų baldų kainos gali smarkiai varijuoti priklausomai nuo gamintojo, medžiagos bei jos kokybės, ilgaamžiškumo. Tad renkantis individualius baldus platus ne tik spalvų, tekstūrų, medžiagiškumo, bet ir kainų pasirinkimas. Norintiems sutaupyti ar įrengiant būstą nuomai, galima rinktis iš pigesnių plokščių, analogiškų standartinių baldų plokštėms, tuomet ir kainų skirtumas nebus žymus.


Individualūs baldai
Individualūs baldai
„Modo dizaino studija“


Nuo ko pradėti?


Rinkdamiesi individualius baldus klientai paprastai pradeda nuo apsilankymo Trukmės salone dėl dviejų paprastų priežasčių. Pirma, ten galima išvysti gausų skirtingų dekorų, spalvų, medžiagų bei gamintojų asortimentą. Antra, salonuose išsirinkti jūsų namams tinkamas medžiagas padeda konsultantai, o geriausius spalvų bei dekorų derinius rekomenduos profesionalūs dizaineriai. Nemokamos konsultacijos vyksta reguliariai, jų laikus visada galima rasti trukme.lt svetainėje ir Facebook paskyroje.
Užsakymo nr.: PT_61442

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis