Ką reikia žinoti, norintiems namie laikyti daržoves?

Dažniausiai rekomenduojama daržoves sunaudoti per kelias dienas nuo įsigijimo. Tačiau ką reikia žinoti, jei norime jas išlaikyti ilgiau?

Morkos

Išsilaiko 2-3 mėnesius.

Laikymo sąlygos: temperatūra nuo 0 iki +1 ˚С, drėgmė – 98 proc.

Svarbu: morkų lapus nupjaukite, tačiau nepažeiskite pačio šakniavaisio. Leiskite morkoms nudžiūti.

Morkas dėkite eilėmis, tarp jų pilkite drėgno smėlio, į kurį įmaišykite didelį kiekį kreidos, kuri sudaro šarminę aplinką ir neleidžia formuotis ligoms. Taip pat galima naudoti ir drėgnas durpes – jos pasižymi baktericidinėmis savybėmis.

Kopūstai

Išsilaiko 2 mėnesius.

Laikymo sąlygos: temperatūra nuo -1 iki +1˚С, drėgmė – 95 proc. (galima ir mažesnė – viršutiniai lapai apdžius ir patamsės, tačiau gūžės kokybei tai neatilieps.

Svarbu: ilgesniam laikymui kopūstus kirsdinkite pirmoje spalio dekadoje. Atsirinkite vidutinio dydžio gūžes, palikite kelis juos dengiančius lapus, jie apsaugos gūžes nuo patogeninės mikrofloros patekimo ir mechaninių pažeidimų. Jeigu kopūstų turite nedaug, juo galima sukabinti pririšus už kotelių. Jeigu kopūstų turite daug, kotus tuomet nupjaukite, kad jie nepažeistų kitų gūžių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Patarimai, nuiminėjantiems kopūstus
Kopūstai: kaip rauginti, laikyti ir ruošti

Burokėliai

Išsilaiko 4-5 mėnesius

Laikymo sąlygos: temperatūra nuo 0 iki +1 ˚С, drėgmė – 98 proc.

Svarbu: jeigu burokėliai augo šlapioje žemėje, juos gali būti pažeidusi fomozė (ant šakniavaisio matyti rudos dėmės). Tokie burokėliai laikymui netinkami.

Burokėlius reikia laikyti taip pat kaip morkas. Svarbiausia nuėmus jų derlių ir atrinkus tinkamus laikyti šakniavaisius, leisti jiems apdžiūti. Beje, dėl to, kad burokėlių oda yra pakankamai tvirta, jų nebūti apipilti smėliu ar durpėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mėgaujamės burokėliais: 3 receptai
Burokėlių laikymas per žiemą

Bulvės

Išsilaiko 3-4 mėnesius

Laikymo sąlygos: temperatūra nuo – 3 iki +4 C, drėgmė – 85-90 proc. Laikomos per šiltai bulvės greitai genda, pašalusios jos tampa saldžios.

Svarbu: laikyti bulves būtina tamsioje vietoje, priešingu atveju, jos pažaliuoja ir kaupiasi kenksminga medžiaga solaninas.

Tinkamiausia vieta bulvėms laikyti – medinė dėžė, kurią apšiltinti galima putų polistirenu, nepamirškite vėdinimo.

Svogūnas

Išsilaiko 6 mėnesius.

Laikymo sąlygos: galima laikyti ir kambario temperatūroje, nors svogūnai atlaiko ir -3 C šaltį.

Svarbu:

Pirmiausia nukastus svogūnus palikite nudžiūti. Pagrindinė laikymo sąlyga – vengti drėgmės. Geriausia svogūnus laikyti supintus į kasą, šalia radiatoriaus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Koks atsargų ruošimo būdas žiemai yra naudingiausias?
Vasaros gėrybių išsaugojimas: konservavimas sandariai uždarytuose induose

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis