100 kv.m. loftas Vilniuje šiuolaikiškai porai

Interjero dizaino studijos „Dizu“ architektė Renata Mockutė kurdama interjerą visuomet pasitelkia fantaziją. Tai padeda „iškrėsti“ kitokius interjerus ir įamžinti mįsles, kurios būtų priimtinos užsakovams.

Šį kartą architektė naujam gyvenimui pažadino beveik 6 metrų aukščio patalpą Vilniaus loftų kvartale. Buvusio fabriko erdvė tapo 100 kv.m. naujais namais. Jie buvo kuriami išskirtinį skonį turinčiai jaunai, veržliai, meniškos sielos porai.

Tiesa, dizainerė kartais mėgsta į interjero fotosesiją pasikviesti ne tik žmones. Į šio interjero fotosesiją atvyko ir du spalvingi paukščiai.

L.Garbačiausko nuotr.
Kuriant namus, būsimų gyventojų vieningi pageidavimai ir vertybės nubrėžė aiškias interjero kūrimo gaires. Laikmetyje, kuriame karaliauja dirbtini paviršiai, vienadienis plastiko spindesys ir greitas vartojimas, pagrindinė užduotis buvo sukurti namus, kuriuose būtų gera jausti ir liesti.

Galbūt tai skamba gan savitai, tačiau lietimas yra vienas svarbiausių pojūčių. Prie kokių paviršių prisiliesime, kokiomis grindimis vaikščiosime, kokios spalvos ir jų kontrastai mus sups, nulemia kasdienę savijautą. Taip grindys pasipuošė natūralaus ąžuolo alyvuotomis lentomis. Šilta natūralaus ąžuolo tekstūra nutūpė ir ant laiptuoto palangės tūrio. O vonios kambaryje gyventojus sušildė denių medžio – tikmedžio ir ąžuolo kompanija. Autentiškos antresolės lubos liko paliktos natūralios betono tekstūros. Pertvaros pirmame aukše skyrė metaliniai lakštai, pasukti kampu taip tarsi belaukiantys šviesos žaismų.

L.Garbačiausko nuotr.

„Toli gyvenime žvelgiančiai porai buvo svarbu turėti nesuvaržytos bendros erdvės pojūtį. Bendroje pirmo aukšto erdvėje perregimų pertvarų sprendimas funkciškai išskyrė įėjimo, darbo erdves, tačiau kartu leido pajausti jų bendrumą. Namų tūriai kaip virtuvė, drabužinė, virto tik erdvės formantais, kurie laisvai įsiintegravo į netipiškai ilgą, beveik 13 metrų ilgio bendrą erdvę. Sukurta erdvė sufleruoja ir apie joje gyvenančias asmenybes – laisvas, nesuvaržytas, tikras. O pora trepsenančių gaidžių savo apraiška tik paryškina beribiškumą“, – apie sukurtą interjerą pasakoja Renata Mockutė, 2012 metais pelniusi apdovanojimus „Metų paletės“ ir „Tendencijų“ konkursuose, privataus interjero kategorijose.

Kuriant interjerą reikšmingas atspirties taškas tapo masyvus, erdvę prątesiantis, langas. Jis buvo nedėkingai paaukštintas nuo žemės. Tačiau architektė pasiūlė netipišką sprendimą šiai situacijai. Besidriekdama šviesos link virtuvė perraugo į palangės laiptuotą tūrį. Lygius keičiantis baldas tapo dar viena poilsio erdve.

Tam, kad gyventojai galėtų laisvai kvėpuoti, nejausti daiktų naštos, lofto erdvėje buvo numatyta gausu slaptų vietelių daiktams talpinti. Viena jų įsikūrė už neįprastų, sunkiai identifikuojamų durelių, greta TV baldo. Atidarius šias duris po laiptais buvo įkurdintas inventorius sportui.

Santūriuose, minimalizmu dvelkiančiuose namuose dekoro elementai vietą užleidžia tūrinių interjero elementų tekstūrų, faktūrų vaidmenims. Ateityje sienas papuošti planuojama nebent meno kūriniais, dar labiau pabrėžiančiais gyventojų charakterį.

L.Garbačiausko nuotr.

Architektūros studijas baigusi Lietuvoje, Ispanijoje bei architektūros magistro laipsnį urbanistinių kompleksų architektūros srityje įgijusi Renata Mockutė džiaugiasi, kad buvusio fabriko erdvė atgimė naujam būviui, o užsakovams į ją kaskart miela sugrįžti.

Ji pabrėžia, kad šis darbas įrodo, kaip svarbu sename įžvelgti naują ir tokiu būdu prisidėti prie miesto pramoninių zonų regeneracijos: „Tad tie keli spalvoti paukščiai patvirtina, kokie dar žavingesni gali patapti kūriniai neįprastame kontekste.“

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis