Tikrai skandinaviškas 100 kv.m. lofto interjeras

Mūsų žurnalo bičiuliai iš Danijos – žinomos interjero objektų ir aksesuarų bendrovės „Vipp“ vyriausiasis dizaineris Mortenas Bo Jensenas, kartu su drauge, grafikos dizainere Kristina May Olsen, ir jųdviejų penkiametėmis dvynukėmis Merle and Anine – neseniai persikėlė į naują būstą Kopenhagoje, buvusiame sename pieštukų fabrike. Patys interjerą projektavę lofto šeimininkai į svečius pakvietė ir mūsų kūrybinę grupę.

Žurnalas "Mano namai"

Erdvus, daugiau nei 100 m² ploto, amerikietiško tipo loftas įrengtas senoje, iš pagrindų atnaujintoje buvusioje „Viking“ pieštukų gamykloje, esančioje industriniame Kopenhagos uosto rajone Islands Brygge. Šiandien šį rajoną renkasi vis daugiau naujakurių: daugelį žavi senųjų pramonės šakų – tradicinių medžio dailidžių, senos dviračių gamyklos ir kitų dirbtuvių, taip pat įvairių galerijų – kaimynystė. Mortenas šią vietą pasirinko ne atsitiktinai: netoli jo naujųjų namų įsikūręs bendrovės „Vipp“ biuras, be to, čia pat – ir didysis Kopenhagos kanalas. „Viskas buvo apgalvota iš pagrindų. Ilgai mąsčiau apie tai, kaip norėčiau gyventi, – pasakojo dizaineris. – Sprendimas buvo paprastas: atsparos tašku tapo funkcionalumas ir efektyvumas tiek kalbant apie aplinką, tiek apie architektūrinius sprendimus, tiek apie interjerą. Dabar gyvenu šalia darbovietės, man nereikia net jokio transporto, todėl daugiau laiko galiu skirti šeimai“, – privalumus vardijo Mortenas. 

Žurnalas "Mano namai"

Dizaineris pataria
„Mūsų namai yra pavyzdys, kaip geriausiai optimizuoti erdvę. Pastatėme tik stumdomąsias duris, malkoms laikyti įrengėme nišą, suprojektavome knygų sieną, baldus įmontavome į kitus erdvės objektus. Taip galėjome atlaisvinti daug grindų ploto ir sukūrėme didelės erdvės pojūtį“, – savo architektūrinius sprendimus paaiškino projekto autorius.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Visoje erdvėje išklotos išskirtinės kokybės ir dizaino daniškų „Douglas“ eglių medienos lentos, jų ilgis siekia 10 metrų, o plotis – beveik pusę metro. Tokia grindų danga interjerui suteikia išskirtinį jaukumo ir natūralumo pojūtį.

Žurnalas "Mano namai"

Moderni krosnelė ne tik šildo erdvę, bet ir paįvairina ją jaukiais šviesos atšvaitais.

Funkcionalumo ir efektyvumo principu dizaineris vadovavosi projektuodamas gyvenamosios erdvės interjerą: visos sienos nudažytos baltos spalvos dažais, o grindims iškloti parinktos unikalios alyvuotos daniškų „Douglas“ eglių medienos lentos, suteikiančios išskirtinį jaukumo pojūtį. Pasak projekto autoriaus, toks fonas neapsunkina erdvės, padeda išgryninti formas ir natūraliai, kone intuityviai, kaip įprasta skandinavams, išryškinti estetinius erdvės aspektus. Vienas tokių elementų – baltose sienose tarsi paveikslai išryškėjantys juodai dažyti įspūdingi seno pastato langai. Juodos ir baltos derinys parinktas kaip pagrindinis šio interjero spalvinis kodas, nuolat pakartojamas visose erdvėse. Šį kontrastingą derinį sušvelnina pilkas atspalvis ir ryškesnių detalių žaismas – spalvingos knygų nugarėlės, stilizuotų paveikslų kompozicija, į nišą sienoje tvarkingai sudėliotų kapotų malkų tekstūra ir gaivi plačialapių augalų žaluma.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Nusižiūrėk idėją!
Puikus sprendimas funkcinėms zonoms atskirti – spintelė su įmontuotais vazonais. Iš svetainės pusės sukonstruotos lengvos lentynėlės, ant jų galima išdėlioti šeimos nuotraukas, o žaliuojantys augalai urbanistinę aplinką pagyvina natūraliais spalviniais akcentais.

Žurnalas "Mano namai"

Visa šeima – dizaineris Mortenas Bo Jensenas, jo gyvenimo draugė, grafikos dizainerė Kristina May Olsen, ir jųdviejų penkiametės dvynukės Merle and Anine.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Originalus sprendimas!
Darbo kampelyje Mortenas įkomponavo originalų rašomąjį stalą, išryškinantį ekologijos ir natūralumo koncepciją. Jis pagamintas iš daugybės suklijuotų gofruoto kartono lakštų, o stalviršis uždengtas skaidriu stiklu, kad išryškėtų įdomi kartono faktūra.

Norėdamas išsaugoti įspūdingą vaizdą, nedažnai pasitaikantį lofte, kai natūrali šviesa per didelius langus sklinda iš abiejų patalpos pusių, dizaineriui itin svarbu buvo tinkamai suskirstyti zonas ir apgalvotai parinkti baldus. Nors bendrajame kambaryje numatytos net penkios skirtingos funkcinės zonos (prieškambaris, svetainė, virtuvė, valgomasis ir darbo vieta), Mortenas stengėsi jas išdėlioti taip, kad erdvė atrodytų kuo mažiau apkrauta. Dėl šios priežasties jis rinkosi daugiafunkcius interjero objektus, įmontuojamus baldus, padedančias taupyti vietą ir erdvės neužgožiančias stumdomąsias duris. Skirtingoms zonoms atskirti naudojamos tik vizualinės priemonės, o išskirtinio dizaino, dėmesį patraukiantys pagrindiniai elementai subtiliai išryškina kiekvienos bendrojo kambario zonos paskirtį. Svarbiausias svetainės akcentas – santūraus dizaino pilko kolorito sofa su rankų darbo staleliu priešais, nuo jos pertvara su gėlių vazonais atskirtas minimalistinis prieškambaris, greta jo įrengtas lakoniškas valgomasis, kuriame dėmesį patraukia didelės lofto erdvės proporcijas atitinkantis stalas su stilingomis danų gamintojo „Normann Copenhagen“ kėdėmis ir išskirtiniais vintažiniais šviestuvais, o greta jo įkomponuota juodo kolorito funkcionali virtuvės zona, suprojektuota bendrovės „Vipp“ dizaino laboratorijoje.

Žurnalas "Mano namai"

Žurnalas "Mano namai"

Dizainas turi prasidėti nuo funkcijos, todėl renkuosi tikrai naudojamus daiktus. Tokius, kurie atskleidžia tikrąjį danišką „hygge“ – jaukumo koncepciją“, – sako projekto autorius.
Žurnalas "Mano namai"

Juoda virtuvės siena ir tokio pat atspalvio „sala“ su darbastaliu padeda išsaugoti vientisą bendrosios erdvės interjerą ir užmaskuoti buitinę šios zonos paskirtį.

Žurnalas "Mano namai"

Įspūdingas valgomojo stalas taip pat buvo gaminamas „Vipp“ dirbtuvėse. Jis sukonstruotas iš milteliniu būdu nudažyto aliuminio rėmo, uždengto senomis, grubiomis tikmedžio lentomis. Urbanistinį dizainą pabrėžia išskirtiniai vintažiniai šviestuvai – kaip tikino projekto autorius, anksčiau jie apšviesdavo Kopenhagos gatves.

Tolimajame bendrojo kambario gale dizaineris suprojektavo atvirą darbo zoną – iš bendros erdvės ją išskiria atvira lentynų siena, kurioje sudėtos knygos išsklaido vienspalvę monotoniją ir suteikia ypatingo jaukumo. Ant sienos čia pakabintas stilingas Marco Newsono suprojektuotas dviratis „Biomega“ pabrėžia lofto, kaip industrinės miesto gyvenamosios erdvės, stilių. Kita nuo bendrojo kambario atsišakojusi niša veda į didelį vonios kambarį ir drabužinę – šios patalpos taip pat paslėptos už juodais matiniais dažais nudažytų stumdomųjų durų. Abejose nišos pusėse sukonstruoti juodi plokštuminiai architektūriniai elementai tarsi įrėmina ant galinės nedidelio koridoriaus sienos įkomponuotą meno objektą, sukurtą iš dviejų šimtų pieštukų „Viking“, pagamintų šiame pastate buvusioje gamykloje . Taip šeimininkai interjere tarsi įprasmino istorinę namo praeitį.

Žurnalas "Mano namai"

Bendrovės „Vipp“ vyriausiasis dizaineris džiaugiasi, nes gali gyventi tarp savo sukurtų daiktų. Šiame interjere ne tik įrengta originali šios firmos virtuvė, bet ir pritaikyta įvairių aksesuarų – lentynėlių, muilo indelių, vonios reikmenų, šiukšliadėžių.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Iš „Viking“ pieštukų sukurtas meno objektas – originalus spalvinis ir tekstūriškas interjero akcentas. Didelės, iki pat lubų nusitęsiančios juodos stumdomosios durys atitinka erdvės proporcijas ir suteikia galimybę sukurti visiškai atvirą erdvę.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Itin lakoniškas šeimininkų miegamasis atskleidžia Morteno ir jo gyvenimo draugės Kristinos filosofiją, kad daiktai reikalingi tik tam, kad būtų naudojami.

Penkiamečių Morteno ir Kristinos dvynukių kambarys spalviškai ir stilistiškai įsilieja į viso lofto interjerą. Pagrindiniu akcentu nedidelėje lakoniško dizaino erdvėje tapo išskirtiniai, juodai nudažyti seni pastato langai, išryškinantys industrinio stiliaus bruožus. Projekto autoriui čia pavyko sukurti kartu ir žaismingą, linksmą, mergaitišką atmosferą. Mergaičių kambarys papuoštas subtiliomis detalėmis: spalvingų vėliavėlių girlianda, megztais minkštais prigesintos ultramarino spalvos pufais, virš dvipusio darbo stalo įkomponuotu ryškiai geltonu skandinavų gamintojo „Muuto“ guminiu šviestuvu, rankų darbo lėlių nameliu, nuotraukų kompozicija ant sienos.

Žurnalas "Mano namai"

Santūriai žaismingame dvynukių kambaryje jaukios detalės ne tik padeda kurti smagią nuotaiką, bet ir suteikia spalvų bei sušildo lofto erdvę minkštomis faktūromis.
Žurnalas "Mano namai"

Nusižiūrėk idėją!
Vietoj standartinių baldų vaikų kambaryje įkomponuotas originalus rankų darbo lėlių namelis, galintis tarnauti ir kaip patogi lentyna daiktams susidėti. Prisukus ratukus šį namuką lengva perstumti į kitą vietą ir sukurti tikrą žaidimų pasaulį, o vakare nesunku viską sutvarkyti ir sugrąžinti į vietą.

Žurnalas "Mano namai"

Rankų darbo dvipusis dvynukių rašomasis stalas pagamintas iš tokios pačios medienos kaip ir viso interjero grindys.

Žurnalas "Mano namai"

Nuotraukos – Anderso Hviido, www.hviidphotography.dk. Projekto autorius – bendrovės VIPP vyriausiasis dizaineris Mortenas Bo Jensenas, www.vipp.com.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis