Landšafto kūrimo pagalbininkai ir priešai

Sudėtinga įsivaizduoti namo ir aplink jį esančios teritorijos grožį be dailaus landšafto. Daugybė namų savininkų susiduria su rimtu iššūkiu, nes nežino, kaipgi sėkmingai suplanuoti ir įgyvendinti landšafto projektus. Kas gi yra tas landšafto dizainas? Į kokius patarimus būtina atsižvelgti jį formuojant ir kokiu klaidų patartina vengti? Jei trokštate rasti atsakymus į šiuos klausimus, nepamirškite šių didžiausių landšafto pagalbininkų ir priešų. Priimdami sprendimus dėl augalų įdėmiai perskaitykite šį sąrašą.

Nesiimkite augalų sodinimo neturėdami plano. Jei mėgstate rožes ar pelargonijas, tai dar nereiškia, kad turite prisodinti nesuskaičiuojamą jų kiekį savo kieme. Landšafto formavimas neturint konkretaus plano – tai lyg namo statybos be projekto: galite pridaryti daugybę klaidų, kurios jums vėliau kainuos tikrai nemažai. Taigi prieš investuodami į augalus ir prieš imdamiesi jų sodinimo prisėskite minutėlei ir pagalvokite, kokio kiemo norite. Šie pamąstymai padės sudėlioti prioritetines užduotis ir priimti protingus landšafto sprendimus.

Galvokite apie bendrą vaizdą. Landšafto formavimas – tai ne viena gėlytė ar krūmelis. Svarbus bendras paveikslas, kurį sukursite. Prisiminkite šią universalią tiesą formuodami gėlynus, veją ir krūmus. Kaip visa tai atrodys bendrame kontekste? Koks bus sukurtas efektas?

Atsikratykite merdėjančių augalų. Niekas taip negadina landšafto kaip merdėjantys augalai. Taigi įpraskite nedelsiant pašalinti gyvybės ženklų neberodančius augalus. Šiuos augalus dėkite į komposto dėžę arba, jei jų mirties priežastimi tapo liga, – į šiukšlių maišą ir siųskite tiesiai į konteinerį.

Shutterstock nuotr.

Atsižvelkite į regiono ypatumus. Palmės – ne pati geriausia idėja Lietuvoje, tai žino kiekvienas. Taigi laikas susitaikyti, kad tam tikros augalų rūšys paprasčiausiai netinka auginti vietovėje, kurioje gyvenate.

Nepamirškite apie sezoniškumą. Jei jūsų gyvenamoje vietoje klimatas pasižymi metų laikų kaita, galite tikėtis, kad tam tikri augalai suvešės pavasarį, o ne rudenį. Pamėginkite planuoti landšaftą taip, kad visais metų laikais galėtumėte džiaugtis žydinčiais augalais.

Negailėkite erdvės. Daugiamečiams augalams, krūmams ir medžiams reikia erdvės augti. Kitokiu atveju neįsitekę jiems skirtoje vietoje ims pretenduoti į kaimynystėje esančių augalų teritoriją. Prieš pasodindami bet kokį augalą išsiaiškinkite, koki dydžio jis bus, ir skirkite jam pakankamai vietos.

Shutterstock nuotr.

Reguliariai augalus ravėkite. Niekam šis nuobodus ir varginantis užsiėmimas nepatinka, tačiau jei neįdėsite pastangų ir neatsikratysite piktžolių savo kieme, jos ne tik pakenks jūsų numylėtiems augalams, bet ir kels rimtą pavojų trinkelėms ir akmenims, o laiku nesuvaldžius šio proceso gali laukti itin liūdnos ir nemalonios pasekmės. Taigi laikas vyti šalin tingulį ir su šypsena veide imtis ravėjimo.

Rinkitės nelepius augalus. Jei aplinka šalia jūsų namų atrodo nuostabiai, tai dar nereiškia, kad savo kiemu rūpinatės visą parą. Reguliarus ravėjimas ir nuolatinė priežiūra – tai viskas, ko reikia nelepiems augalams. Jei tik įmanoma, raskite būdų įtraukti lengviau prižiūrimus augalus į asmeninį landšafto dizaino projektą prie namų.

Žvelgiant į namo kiemą apima skirtingos emocijos, priklausomai nuo atsiveriančio vaizdo. Pasinaudokite šiais patarimais ir nepamirškite, kad landšafto kūrimas neturi tapti varginančiu iššūkiu. Į erdvę žvelkite strategiškai, supraskite, ką norėtumėte joje matyti, o tada pasinaudodami šiomis rekomendacijomis priimkite būtent jums tinkamiausius sprendimus. Atidus planavimas padės sukurti kiemą, apie kurį visada svajojote.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis