Nedidelis darželis balkone: įvairios vertikalios sodininkystės idėjos

Savo išaugintais žalumynais bei gėlių žiedais gali džiaugtis ne tik nuosavo sklypo savininkai. Butų savininkai, kurie turi bent šiek tiek laisvos vietos balkone, visai nesudėtingai jame gali įsirengti nedidelį daržą arba sodą.

Vertikalios sodininkystės tendencija yra populiari jau keletą metų. Vertikalus daržas yra ypatingas tuo, kad jam nereikia daug vietos. Tad akivaizdu, kad toks vertikalių plokštumų išnaudojimas yra prasmingas tiems, kurie turi ribotą horizontalią erdvę, pavyzdžiui, buto gyventojams. Pateikiame keletą sumanių vertikalios sodininkystės idėjų.


Daržininkystė plastikiniuose buteliuose. Tai būdas ne tik įsirengti nedidelį daržą balkone, bet ir būti atsakingiems už gamtos apsaugą, seniems plastikiniams buteliams suteikiant naują paskirtį.


Shutterstock


Daržininkystė kokoso lukštuose. Itin originalus būdas – augalų auginimas kokoso lukštuose. Juose labai tinka auginti salotas bei kitus panašius žalėsius, kurių šaknys auga negiliai.


Shutterstock


Augalų auginimui skirtų kišenių idėja. Tai patogus auginimo būdas, kai labai trūksta erdvės. Augalų auginimui skirtas kišenes iš plastiko, vilnos ar kitos medžiagos galima rasti specializuotose sodo prekių parduotuvėse. Taip pat internete galima rasti instrukcijų, kaip jas pasigaminti patiems.


Shutterstock


Senų kopėčių ar lentynos prikėlimas naujam gyvenimui. Vertikaliam vazonėlių išdėstymui galite panaudoti senas kopėčias arba lentyną.


Shutterstock


Shutterstock


Medinio padėklo idėja. Senas medinis padėklas gali pasitarnaut kaip vieta vertikaliam darželiui.


Shutterstock


Kūrybiškas vazonėlių išdėstymas. Taip pat galima tiesiog leisti pasireikšti savo kūrybiškumui ir pasirinktu būdu sukabinti vazonėlius.


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis