10 augalų pavasariui, kurie patiks tingiems sodininkams

Egzistuoja tikrai nemažai daugiamečių augalų, kuriems nereikalinga ypatinga priežiūra. Tereikia išsirinkti augalus tinkančius jūsų sklypui ir pasodinus duoti jiems laiko įsitvirtinti. Parinkome 10 augalų, kurie turėtų patikti tiems, kurie gėlyne nori darbuotis minimaliai.

Ežiuolė. Gausiai ir ilgai žydinčios ežiuolės yra visai nereiklios, joms tereikia saulėtos vietos. Galima rinktis iš įvairiausių jų spalvų. Šios gėlės yra ilgaamžės gėlyno puošmenos.


Shutterstock


Bandrenis. Bandrenis geriausiai auga lengvoje dirvoje, saulėtoje vietoje. Žydi birželio – liepos mėnesiais. Jis yra išskirtinis tuo, kad yra labai medingas, dėl šios priežasties jį mėgsta auginti bitininkai.


Shutterstock


Melsvės. Melsvės yra auginamos derlingoje žemėje. Geriausiai jos auga pusiau pavėsyje. Tai itin ilgaamžiai augalai. Jie vienoje vietoje gali augti iki 15 metų, o kartais net ilgiau.


Shutterstock


Bijūnai. Tai labai populiarios gėlės mūsų gėlynuose, pagrindinė to priežastis – lengvas auginimas bei ilgaamžiškumas. Bijūnai yra auginami derlingoje, vidutinio sunkumo dirvoje, saulėtoje vietoje.


Shutterstock


Mėlesas. Mėlesas yra ažūrinis puskrūmis, kuris savo kvapu ir išvaizda šiek tiek primena levandą. Šis augalas geriausiai auga saulėtose, nuo vėjo apsaugotose vietose, sausokame dirvožemyje.


Shutterstock


Sibirinis vilkdalgis. Tai daugiametis, dekoratyviai žydintis augalas, kurio lapai išlieka dekoratyvūs visą sezoną. Sibirinis vilkdalgis geriausiai auga saulėtoj vietoj, derlingoje, šiek tiek drėgnoje dirvoje.


Shutterstock


Gludas. Daugiametis, ryškiais žiedais išsiskiriantis augalas. Gludai yra visiškai nereiklūs dirvos atžvilgiu.


Shutterstock


Katžolė. Tai nereiklus, ilgaamžis ir ilgai žydintis augalas. Katžolės geriausiai auga saulėtoje vietoje, lengvoje, neužmirkstančioje dirvoje.


Shutterstock


Barškė. Tai yra ilgaamžis, ilgai toje pačioje vietoje galintis augti augalas, kuris yra labai panašus į lubinus. Barškė geriausiai auga saulėtoje vietoje. Tinkamas dirvožemis – molis, priemolis, priesmėlis.


Shutterstock


Astilbė. Astilbės yra ypatingos tuo, kad jų nepuola kenkėjai ir jas labai lengva prižiūrėti. Šie augalai geriausiai auga pusiau pavėsyje, trąšioje dirvoje.


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis