Parodoje galima pamatyti ne tik įvairiausius augalus – medžius, krūmus, vaismedžius ar gėles, bet ir juos įsigyti. Taip pat gausu stendų, kuriuose pristatomos prekės, susijusios su sodu: šiltnamiai, karučiai, vazonai, durpės, kepsninės, sodo įrankiai, baseinai, skulptūros, gyvūnų prekės bei kt. Į parodą atvyksta ir nemažai lankytojų iš Lietuvos: augalų augintojų, želdynų specialistų ar tiesiog besidominčių šios srities naujovėmis.




Kaip ir pernai, visoje Europoje (o greičiausiai ir visame pasaulyje) išlieka ta pati tendencija, kai namų aplinką siekiama padaryti kiek įmanoma natūralesnę ir draugiškesnę gamtai, vis dažniau sodinami tokie dekoratyviniai augalai, kurie primena natūralius ir savaiminius augalus gamtoje. Populiarūs ir ekologiški prieskonių darželiai, kuriuos gali turėti net neturintys savo sodo sklypelio ir auginantys augalus balkone ar ant palangės. Vienu žodžiu, sode ir darže stengiamasi siekti natūralumo bei paprastumo.



Šiemet buvo ypač didelis pasirinkimas žoliapjovių-robotų arba vejapjovių, įkraunamų elektra. Didėjant tokių mechanizmų poreikiui bei mažėjant jų kainai, jos vis dažniau naudojamos, nes vis labiau vertinama tai, kad šios žoliapjovės dirba tyliai (daugelis nuosavų namų savininkų žino tą „malonumą“, kai ankstyvą savaitgalio rytą kaimynai užkuria triukšmingą benzininę žoliapjovę), neteršia oro ir savarankiškai pjauna žolę, taigi, sutaupo laisvo laiko. Ne be reikalo želdynų specialistai juokauja, kad didelė veja, jeigu ji pjaunama su benzinine vejapjove, vadinama „žaliuoju asfaltu“, nes tokią pjaunant sukeliamas didelis ir ilgalaikis triukšmas bei benzino dūmų smarvė, o ir pjovėjui nėra į sveikatą nei vejapjovės sukelta vibracija, nei sunkus fizinis darbas.


Yra nemaža grupė sodininkų-mėgėjų, kurie jaučia didelį malonumą kai kuriuos sodo įrenginius gamindami patys, nes savo rankomis pastatytas šiltnamiukas ar rūkykla, savo rankomis sumeistrauta smėlio dėžė vaikui ar suolelis poilsiui suteikia žymiai didesnį malonumą nei nusipirktas gatavas. Tad gamintojai irgi prisitaiko prie tokių išaugusių poreikių, tad daugėja sodo priemonių bei prekių, iš kurių nesudėtinga patiems kažką pastatyti ar greitai paruošti: šiltnamių, laistymo įrenginių, rūkyklų, kompostavimo dėžių ir pan. Ne ką mažiau populiarios ir idėjos, kaip iš panaudotų ar antrinių atliekų galima susikurti įdomų kampelį sode, panaudojant medinius padėklus ar dėžes, malkas, virves, senas plytas ar nereikalingas knygas.



Kiemo aplinkos tvarkymo bei kraštovaizdžio srityje dažniausiai vyrauja minimalistinis, skandinaviškas arba natūralistinis stilius. Labiau vertinamas vienas ar keletas originalių medis ar krūmų kaip kiemo akcentas nei didelė grupė ryškiaspalvių gėlių.



Europoje prieš kelis dešimtmečius išpopuliarėjusi ir vis dar populiari vadinamoji „olandiška banga“ šiuo metu Lietuvoje iš tiesų yra „ant bangos“. Tai grupės įvairiausių žolynų bei neryškių gėlių, sukuriančių natūralios ir banguojančios pievos įspūdį.




Be abejo, parodoje neužmiršti ir augalų kolekcionieriai, kuriems selekcininkai kasmet sukuria naujų ir įdomių gėlių, krūmų ar medelių veislių. Šiais nuolatinės skubos laikais stengiamasi, kad naujoms augalų veislėms reikėtų minimalios priežiūros, kad jie kiek tik įmanoma būtų nereiklūs dirvos derlingumui, drėgnumui ar apšvietimui. Naujos augalų veislės šiais laikais dažniausiai kuriamos mokslinėse laboratorijose ir jos saugomos autorinių teisių. Ir nors Lietuvoje tai dar vis naujovė, bet savavališkai dauginti ir platinti augalus, kurie patentuoti yra draudžiama, jie lygiai taip pat ginami autorinių teisių kaip ir bet kuri kita kūryba – filmai, knygos ar muzika.




Visai neilgai truks, kai tikrasis pavasaris pasirodys ir Lietuvoje, tad visus šiuos augalus bei naujoves lietuviai taip pat galės įsigyti savo kiemui bei sodui, ir su didesniu patogumu bei malonumu galės atsiduoti sodininkavimo aistrai.
Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.