Vėlyvieji astrai ir jų deriniai su kitais augalais, kurie žydi rudenį

Vėlyvieji astrai praturtina rudeninę aplinką gražiausiais žiedais ir neleidžia kiemui tapti niūriam ir nuobodžiam. Astrus rekomenduoja ir garsiausi kraštovaizdžio dizaineriai, astrus lengva auginti ir patiems.

SPALVINIAI DERINIAI SU KITAIS AUGALAIS


Vėlyvųjų astrų žiedeliai atrodo labai paprasti, tačiau įsižiūrėję pamatysite, kokie jie įdomūs ir sudėtingi. Ant krūmų jų būna tiek daug, kad geriausiai pastebime tik jų ramunėlės formos žiedus ir dominuojančią spalvą. Todėl jei kuriate gėlyną atsižvelgdami į koloritą, prieš įsigydami sodinuką, pamatykite žiedų spalvą gyvai.


Paveikslėliai internete ar atspausdintam kataloge gali ne visai tiksliai atspindėti, kokia bus žiedo spalva. O astrų spalvų įvairovė išties atima žadą: nuo rausvų ir bordinių iki baltų su geltonu viduriuku.


Asmeninis albumas


Smagu, kad astrai savaime užima nemažai vietos, todėl jų krūmelis niekada nebus nepastebėtas. Tačiau neapsiribokite vienu, pakartokite juos skirtingose vietose. Taip stilistiškai apjungsite į visumą, kiemas atrodys harmoningas.


Asmeninis albumas


Nepadauginkite tamsių žiedų spalvų: rudenį lapija pradeda ruduoti, vėl pradeda matytis žemė, todėl žiedai turėtų „atmušti“ tą tamsumą, o ne pranykti.


Asmeninis albumas


Taip pat nepersistenkite su pretenzingomis spalvomis, tokiomis kaip rašalo mėlynumo, jas naudokite tik kaip akcentą.


VĖLYVIEJI ASTRAI SU KITAIS DAUGIAMEČIAIS AUGALAIS


Ramunėlės forma, būdinga vėlyviesiems astrams, yra labai svarbus dalykas, į ką reikia atsižvelgti ieškant tinkančių derinių. Daug plokščių ramunėlės formos žiedų reikalauja atsvaros, kontrasto. Kas gali kontrastuoti geriau negu vertikalūs žiedynai? Todėl astrai labai gražiai dera kartu su tokiais augalais kaip rūgtis (lot. Persicaria) ar smailiažiedis lendrūnas (lot. Calamagrostis acutiflorum).


Natūralistinio stiliaus želdynuose vėlyvieji astrai dažnai derinami su įvairiomis dekoratyvinėmis žolėmis, pavyzdžiui, melvenėmis, šluotsmilgėmis, miskantais, soruolėmis, ašuotėmis. Nors jos būna gerokai aukštesnės, ažūriškumas labai gražiai kontrastuoja su astrais, kurie šalia atrodo tokie pilni, žemiški, stabilūs ir kupini spalvos.


Natūralistiniams gėlynams labai tinka astrai smulkiais žiedeliais.
Natūralistiniams gėlynams labai tinka astrai smulkiais žiedeliais.
Asmeninis albumas


Natūralistinio tipo gėlynuose labai tinka ir astrai smulkiais žiedeliais, pavyzdžiui, erikinis astras ‚Golden spray‘. Keras su smulkiais žiedeliais išties atrodo visai kitaip nei tradiciniai mums gerai pažįstami astrai.


Smulkūs astrų žiedeliai pradeda skleistis, atrodys kaip švelnus dūmelis.
Smulkūs astrų žiedeliai pradeda skleistis, atrodys kaip švelnus dūmelis.
Asmeninis albumas


Tradiciniuose gėlynuose šeimininkėms patiks didesni ryškių spalvų žiedai, kurie bus rimtas akcentas ir gali sudaryti labai gražias ir ryškias spalvines dėmes.


Nuosaikiam ilgai žydinčiam gėlynui tinka ir astrų seserys, kurios ne kontrastuoja, o papildo plokščius astrų žiedelius. Tai ryškiai geltonos rudbekijos, įvairiaspalvės chrizantemos, be to, nuostabi draugija yra vilkpupės (anksčiau vadintos šilokais).


Vėlyvieji astrai ir vilkpupės (šilokai).
Vėlyvieji astrai ir vilkpupės (šilokai).
Asmeninis albumas


Vėlyvieji astrai ir vilkpupės (šilokai).
Vėlyvieji astrai ir vilkpupės (šilokai).
Asmeninis albumas


ASTRAI – VEIKLIŲ ŽMONIŲ GĖLĖS


Astrai galėtų būti tipiškas lietuvio miestiečio kiemo augalas. Visų pirma todėl, kad jis toks nereiklus. Vienoje vietoje astrai puikiausiai auga 4-5 metus, tada juos galima atnaujinti, praretinti. Gerai auga saulėtoje vietoje, tačiau kai kurios veislės ir dalinį šešėlį toleruoja. Svarbiausia, kad žemė nebūtų užmirkstanti, kad būtų lengvai drenuojama.


Asmeninis albumas


Astrus galima patiems pasisėti – sėjinukai žydės jau antraisiais metais.


Dar paprasčiau tiesiog padalinti kerą, kad kiekviena dalis turėtų bent 2-3 stiebus. Tik persodinus, svarbu gausiai lieti.


Su metais astrų žiedai susmulkėja, tai ženklas, kad jau laikas padalinti kerą arba persodinti.


Asmeninis albumas


Astrai turi būti mylimi ir dėl to, kad jie ilgai išsilaiko nuskinti ir pamerkti. Puokštė gražiai atrodo bent 10 dienų, o tai puikus būdas turėti gėlių skynimui tiesiog savo kieme.


Asmeninis albumas


Šaltinis: https://geltonaskarutis.lt/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis