Ką privalu nuveikti gėlyne vasaros pabaigoje

Net rugpjūtį, nors vasara artėja į pabaigą, gėlininkai turi nemažai darbų. Iki rugsėjo pabaigos reikia apgalvoti, kaip gėlynas atrodys kitų metų pavasarį ir vasaros pradžioje. Dauguma darbų reikia atlikti dabar, neatidėlioti iki pavasario. Praktiškai visoms pavasarį ir pirmą vasaros pusę žydinčioms gėlėms aktyvios priežiūros reikia būtent dabar.

Rugpjūtis, o dar ir rugsėjis – geriausias metas dauginti ir sodinti į nuolatinę vietą daugiametes gėles: raktažoles, sinavadus, rožinius skaistenius, ramunes, burbulius, alūnes, flioksus. Augalų šaknys spės įsitvirtinti iki šalčių ir puikiai peržiemos. Jei kerų dalijimą atliksite pavasarį, žydėjimas bus vėlesnis, ne toks gausus, kaip persodinus rugpjūtį.


Į pastovias vietas patartina persodinti ir dvimetes gėles: turkiškus gvazdikus, katilėlius, rusmenes, neužmirštuoles, našlaites, saulutes. Šios gėlės vadinamos dvimetėmis, nes pasėjus sėklas pirmais metais išauga tik žali kotai ir lapeliai, o žydi jos tik antrais metais. Nužydėjusios gėlės suformuoja sėklas ir nuvysta. Į pastovią vietą jas reikia pasodinti dabar, o vėliausiai – rugsėjo pabaigoje.


Sodindami jaunus augalus į pastovią vietą turite aiškiai įsivaizduoti, kaip pražydę augalai atrodys kitais metais – kokio jie bus aukščio, kiek drėgmės ir šviesos jiems reikės, kokie kiekvienos gėlių rūšies ypatumai. Pavyzdžiui, rusmenių žiedai ir lapai nuodingi, todėl geriau sodinti jas toliau nuo takelių, o turkiški gvazdikai priešingai – puikiai atrodys palei takelius. Dailioms, žemoms saulutėms, neužmirštuolėms, našlaitėms nereikia daug šviesos, joms patinka drėgmė. Katilėliams patinka saulė, o drėgmė jiems kenkia.


Shutterstock


Rugpjūtis ir rugsėjis – palankiausias metas persodinti, dalyti ir atnaujinti bijūnų krūmus. Bijūnus reikia patręšti, nes būtent šiuo metu formuojasi gėlių pumpurai.


Šiuo laikotarpiu dėmesio reikia ir lelijoms – jei pasodinsite jas rugpjūtį, kitais metais jos žydės, o jei pasodinsite pavasarį, galite pažeisti ūgtelėjusius svogūnėlius, todėl nesulaukti žiedų.


Rugpjūtį ar rugsėjį į pastovią vietą persodinami aitrieji šilokai, tripirštės uolaskėlės, ylalapiai flioksai, meškauogės. Žemė šiems neįnoringiems augalams turi būti derlinga, juk jie kelerius metus augs vienoje vietoje, o augimo metu patręšti sunku – galima tręšti tik skystomis trąšomis.


Skirkite dėmesio ir zundoms, darželinėms blizgėms – jaunus jų krūmelius geriau dabar susodinti į vietas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis