Kaip persodinti žydinčias orchidėjas

Orchidėjos – vienos iš mėgstamiausių kambarinių augalų. Jų dideli, įvairių spalvų žiedai kartais nevysta net pusę metų.

Periodiškai orchidėjas reikia persodinti į naują substratą, nes iš jo gėlės semiasi maistingų medžiagų augimui ir žydėjimui.


Įprasta žemė orchidėjoms netinka. Jos – tropinių kraštų augalai, joms reikia įprastų medžiagų – žievės, medžio anglies, durpių, paparčių šaknų. Šių visų komponentų yra substrate, parduodamame gėlių ir daržininkystės prekių parduotuvėse. Substratas nelimpa prie šaknų, puikiai geria drėgmę, praleidžia orą.


Tinkamiausias laikas persodinti orchidėją – kai ji nužydi. Jei nepavyksta persodinti šiuo laiku, nieko baisaus – galima persodinti ir žydinčias orchidėjas.


Shutterstock


Kaip persodinti orchidėjas falenopsius


Įsigykite šiek tiek didesnį už esamą vazoną. Vazonas turi būti perregimas, kad matytųsi šaknų būklė ir šaknys gautų šviesos.


Tinkamiausias – plastikinis, lengvas vazonas su skylutėmis dugne – vazone neturi užsilaikyti vanduo.


Prilaikant gėlę prie šaknų, atsargiai apverskite vazoną ir išimkite jo turinį. Nuimkite nuo kiekvienos šaknelės seną substratą. Apžiūrėkite šaknis – apdžiūvusias, papilkėjusias ir pan. reikia nukirpti žirklėmis, o gerąsias palikti.

Paskui nuplaukite šaknis kambario temperatūros vandeniu su kalio permanganatu. Pjovimo vietas dezinfekuokite aktyvuotąja anglimi, česnakų tirpalu ar antiseptinėmis priemonėmis be spirito.


Nuskabykite sausus lapus ir tuos, pro kuriuos peraugo šaknys. Ir pageltę, ir žali orchidėjų lapai šalinami taip pat – įpjaunama palei išilginę gyslą, už galiukų traukiama į šonus taip, tarsi reikėtų nuplėšti lapą nuo stiebo.

Pašalinkite ir sausus žiedynkočius, palikite tik 1 cm stiebelius. Visas pjovimo vietas dezinfekuokite tomis pačiomis priemonėmis.


Paskui 2–3 val. palikite orchidėją pradžiūti gryname ore. Nei po lapais, nei orchidėjos šerdyje neturi likti nė lašelio vandens, šaknys turi šiek tiek pradžiūti ir sugerti tai, kuo dezinfekavote.


Ant naujo vazono dugno užberkite 1,5 cm substrato sluoksnį, centre pastatykite orchidėją ir kuolelį, prie kurio bus tvirtinami ūgliai. Iš karto pririškite prie kuolelio žydinčias šakeles. Tada pripilkite iki vazono viršaus substrato. Nereikia jo spausti, tegu šaknys kvėpuoja. Viršutinių žalių į šaknis panašių ataugų nereikia užberti substratu.


Shutterstock


Kaip laistyti persodintas orchidėjas


Vazoną pastatykite į vonią ir gausiai paliekite kambario temperatūros vandeniu. Palikite pastovėti 15 min, kad visas vandens perteklius ištekėtų pro skylutes.


Tada pastatykite orchidėją į tamsesnę vietą. Po dviejų dienų perstatykite į įprastą jos vietą, tik ne po tiesioginiais saulės spinduliais. Jei tinkamai persodinsite falenopsius namuose, žydėjimas nesiliaus ar netgi bus gausesnis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis