Kaip užauginti veją, kurios pavydėtų net britai?

Anglijoje kalbama, kad norint užauginti nepriekaištingai atrodančią veją, pakanka ją pjauti mažiausiai 200 metų. Ne visi turi galimybę džiaugtis kelių kartų darbo rezultatu, be to, mūsų krašte veja išpopuliarėjo ne taip seniai. Tad kaip užsėti ir prižiūrėti veją, kad jos dailumo pavydėtų net britai?

Vejos priežiūra – gana intensyvus darbas, nemanykite, kad pakaks pasėti žolę ir kartais ją palaistyti. Tokiu atveju piktžolės užgoš pasėtą žolę, jos neišgelbės nė pjovimas. Veją reiki reguliariai ravėti ir pjauti, išrinkti akmenukus, šiukšles – tada tik po kelerių metų kruopštaus darbo galėsite džiaugtis vešlia veja.


Vejos sėklų mišiniai


Įsidėmėkite – pusė sėkmės priklauso nuo tinkamai parinktų sėklų. Kiekvienai dirvos rūšiai tinka kitokie vejos sėklų mišiniai, taigi prieš pirkdami sėklas vejai pasidomėkite, kokioje žemėje geriausiai augs viena ar kita rūšis. Pasirinkimui įtakos turės ne tik dirvos rūgštingumas, bet ir apšvietimo lygis – dauguma vejų nemėgsta pavėsio. Daugelis vejų rūšių sunkiai išveria didelius šalčius. Šiaip ar taip, net pavėsingiems sklypams su priemoliu ir gana sausa dirva galima rasti tinkamų vejos sėklų.


Trąšos


Norint užauginti gražią veją, reikia nepamiršti trąšų. Pirmą kartą tręšiama vos nutirpus sniegui, antrą kartą – gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, kai žolė ima aktyviai augti. Šiuo laikotarpiu tręšiama azotinėmis trąšomis. Paskutinį kartą veją reikia tręšti fosforo ir kalio trąšomis prieš pat rudenį. Organinėmis trąšomis veja tręšiama ne rečiau nei kartą per penkerius metus.


Vejos priežiūra nėra sudėtinga, tačiau turi būti labai reguliari.
Vejos priežiūra nėra sudėtinga, tačiau turi būti labai reguliari.
Shutterstock nuotr.


Vejos pjovimas


Veja atrodys dailiai, jei reguliariai ją trumpinsite. Veją reikia pjauti, kai žolė užauga iki 10 cm. Tokia veja trumpinama perpus, o aktyvaus augimo laikotarpiu patartina pjauti kas 10 dienų. Laiku trumpinama veja ne tik gražiai atrodys – pjovimas padeda kovoti su piktžolėmis, stimuliuoja žolę, tad ji bus vešlesnė.


Veja laistoma priklausomai nuo to, ar sausa dirva. Reikia prilieti tiek, kad gruntas permirktų mažiausiai 15 cm.

Apibendrinant pasakytina – nėra labai sudėtinga auginti veją, tiesiog ją reikia reguliariai prižiūrėti.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis