Net 8 daržovės ir žolelės, kurias lengvai sudaiginsite iš jau turimų

Darbas sode ir darže ne visuomet džiugina – ypač jei derlius nevykęs arba augalai nunyko. Bet nereikia pasiduoti! Pateikiame sąrašą daržovių ir žolelių, kuriuos galima daiginti be galo iš jau turimų.

* Česnakai


Česnakai puikiai dygsta vandenyje, jų laiškais galima gardinti salotas ir padažus.


* Bulvės


Užkaskite sudygusią bulvės puselę į žemę ir jau po 7 savaičių galėsite rinkti naują derlių. Tik nepamirškite laistyti lysvės.


* Morkos


Morkose daug pektino, kuris sutvarko virškinimą. Nupjautos morkų viršūnėlės puikiai sudygsta vandenyje. Vėliau persodinkite morkas į žemę, kad jos gautų daugiau maistinių medžiagų ir geriau augtų.


* Salotos


Salotas galima išauginti iš nupjautos šaknies. Vandenyje, veikiant tiesioginiams saulės spinduliams nauji lapeliai ims kaltis jau po poros dienų. Kiek vėliau patartina persodinti salotų gūžę į lysvę, kad ji gautų daugiau maistinių medžiagų.


Shutterstock


* Avokadai


Nedaug kas žino, kad avokadus galima lengvai sudaiginti iš kauliuko – todėl jų neišmeskite. Iš pradžių kauliuką reikia nuplauti, po to pamerkti jį į vandenį daugmaž iki pusės, bukuoju galu žemyn. Kad kauliukas laikytųsi, galima naudoti dantų krapštukus. Ūglis pasirodys jau po 6 savaičių. Kai tik pamatysite smulkius lapelius, iškart persodinkite kaulą į žemę.


* Imbierai


Toks populiarus kulinarinis prieskonis, kaip imbieras, taip pat nesunkiai sudaiginamas. Iš pradžių reikia dalį imbiero šaknies palaikyti šiltoje ir drėgnoje terpėje, o kai pasirodys daigai, pasodinti į žemę.


* Kalendros


Kalendros stiebą pamerkite į vandenį ir pastatykite saulėje. Po to, kai augalas išleis šaknis, persodinkite jį į žemę.


* Paprikos


Paprikų sėklų nebūtina pirkti parduotuvėje, jums tereikia prinokusios paprikos. Jos sėklas reikia pasėti į vazonėlį su žemėmis ir palikti šviesoje. Greitai užaugs derlius. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis