5 kambariniai augalai, kuriems reikia mažiau šviesos

(1)

Ne kiekvienam iš mūsų pasisekė gyventi natūralios šviesos sklidinoje erdvėje. Tie, kurių namuose trūksta šviesos, puikiai žino, kaip tokiomis sąlygomis sudėtinga auginti kambarinius augalus. Tačiau išeitis visada yra! Pristatome 5 augalus, kurie prieblandoje jaučiasi geriausiai.

Zamiokulkas (Zamioculcas Zamiifolia). Zamiokulkas – puikiai visiems pažįstamas ir itin mylimas kambarinis augalas. Jis yra vertinamas dėl savo storų, blizgių, sodriai žalios spalvos lapų, kurie gražiai papildo bet kokį interjerą. Taip pat jis puikiai valo orą, todėl jį pravartu turėti kiekvienuose namuose.


Shutterstock


Kalbant apie zamiokulko priežiūrą, ji yra be galo paprasta. Pinigų medžiui reikia parinkti vietą apsaugotą nuo tiesioginių saulės spindulių ir laistyti kartą per savaitę (laistyti reikia tik tada, kai vazonėlyje substratas yra sausas). Ideali temperatūra šio augalo auginimui žiemą yra nuo 16 iki 18 laipsnių, o vasarą gali būti ir aukštesnė.


Shutterstock


Vėzdūnė (Spathiphyllum). Augalas, kurio pavadinimas lietuviškai skamba labai grėsmingai, iš tiesų yra grakštus bei subtiliai atrodantis augalas. Vėzdūnės išsiskiria savo nereiklumu ir lengva priežiūra.


Geriausia augimo vieta joms yra atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Palangės jų auginimui tikrai nėra tinkama vieta, kadangi jos taip pat labai nepakenčia skersvėjų. Temperatūrai jos yra nelepios, tad esant vidutinei temperatūrai gerai auga visus metus.


Shutterstock


Monstera (Monstera deliciosa). Monstera – greitai augantis ir visai nereiklus kambarinis augalas. Jos auginimui reikėtų pasirinkti pusiau pavėsyje esančią vietą, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat reikia stengtis, kad jos nepasiektų skersvėjai, nes jie šiam augalui itin pavojingi. Monsterą laistant žiemą, reikia pasirūpinti, kad vazonėlyje žemė neperdžiūtų ir nebūtų per daug drėgna, o nuo pavasario iki rudens ją laistyti galima gausiai.


Shutterstock


Kalatėja (Calathea). Kalatėjos namus puošia ypatingu savo lapų grožiu. Taip pat jos puikiai tinka tiems namams, kuriuose yra augintinių bei mažamečių vaikų, nes jos yra visiškai nenuodingos.


Šį kambarinį augalą geriausia auginti šešėlyje arba kambaryje, pereinančiame iš šviesos į šešėlį ir atvirkščiai. Kalatėjos mėgsta drėgmę, tad jas reikia stipriai drėkinti. Žemė vazonėlyje turėtų būti visuomet šiek tiek drėgna. Tik žiemą laistymą reikia primažinti.


Shutterstock


Sansevjera (Sansevieria). Kelis šimtmečius namuose auginama Sansevjera turi daug vardų – lydekos uodega, gegužėlė, leopardo lelija, gyvatės augalas, uošvės arba velnio liežuvis ir t.t. Šio augalo populiarumą galima sieti su jo nereiklumu bei atsparumu, taip pat jis puikiai valo orą.


Sansevjera geriausiai auga pusšešėlyje. Kadangi šiam augalui nepatinka drėgmė, jam puikiai tinka šiltas, sausas buto oras (jam netgi tinka vieta prie pat radiatoriaus). Žiemą sansevjeras laistyti reikia itin saikingai, o kitu metų laiku reikia leisti žemei vazonėlyje pradžiūti ir tik tada laistyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis