5 svarbiausi pinigų medžio priežiūros principai

Zamiokulkas – tai augalas, kuris dažniau yra vadinamas pinigų medžio vardu. Tokį pavadinimą šis krūmas yra gavęs todėl, nes tikima, kad jis į namus gali pritraukti turtus. Taigi, kaip prižiūrėti tokį ypatingą kambarinį augalą?

Zamiokulką rekomenduojama turėti kiekvienuose namuose, kadangi jis puikiai valo orą ir taip prisideda prie geros žmogaus savijautos. Taip pat jis žaviai papildo interjerą savo blizgia tekstūra ir gyva žalia spalva. O pasiekęs brandą šis krūmas gali pradžiuginti net ir žiedais.


Šviesa. Zamiokulką reikia laikyti pakankamai šviesioje vietoje, tačiau geriau vengti tiesioginės saulės šviesos. Kadangi tai nėra itin reiklus augalas, jį galima auginti ir daliniame šešėlyje. Visgi žiemą, kai natūralios dienos šviesos į namus patenka visai nedaug, jį rekomenduojama pastatyti arčiau lango. Vasarą zamiokulką galima auginti gryname ore, pavyzdžiui, balkone arba terasoje.


Shutterstock


Temperatūra. Ideali temperatūra pinigų medžiui žiemą yra nuo 16 iki 18 laipsnių, o vasarą temperatūra gali būti ir aukštesnė. Minimali oro temperatūra turėtų būti nemažesnė nei 12 laipsnių šilumos.


Laistymas. Šiam augalui didelis drėgmės kiekis nėra reikalingas. Nuo pavasario iki rudens jis turėtų būti laistomas vidutiniškai, o žiemą laistomas retai. Taip pat jį reikėtų retkarčiais apipurkšti su vandeniu.


Laistymui labiausiai tinka minkštas vanduo. Tik svarbu atminti, kad pinigų medžiui labai pavojingas yra užsistovėjęs vanduo, nes nuo jo ima pūti šaknys ir dėl šios priežasties augalas žūsta, tad augalo vazonas turi turėti gerą drenažą.


Shutterstock


Tręšimas. Zamiokulkus rekomenduojama tręšti kovo-rugpjūčio mėnesiais. Tai geriausia daryti kas dvi savaites. Jiems labiausiai tinka trąšos, kurios yra skirtos kaktusams ir sukulentams.


Persodinimas. Jaunus zamiokulkus rekomenduojama persodinti kasmet pavasarį į maistingą žemę. Seni augalai yra persodinami kartą per du metus. Žemių mišinys paprastai yra ruošiamas iš lengvos lapinės žemės su smėliu bei moliu. Persodinant šį augalą svarbu pasirūpinti, kad vazone būtų geras drenažas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis