5 vėlai rudenį žydinčios gėlės, kuriomis tinka puošti kapus

Visų mirusiųjų pagerbimo šventei artėjant, reikia suskubti aptvarkyti artimųjų kapelius, kad šie per Vėlines atrodytų tvarkingai ir jaukiai. Parinkome 5 augalus, kurie itin puošniai atrodo spalio bei lapkričio mėnesiais.

Viržiai. Viržiai – subtiliai atrodantis augalėlis, kuris išsiskiria ne tik savo estetika, bet ir atsparumu. Dar jis yra ypatingas ir tuo, kad dekoratyvus jis išlieka visais metų laikais, net ir pasnigus. Būtent dėl šių priežasčių, artėjant Vėlinėms, jį populiaru sodinti kapinėse.


Shutterstock nuotr.


Kapavietėse viržiai dažniausiai yra sodinami kaip vienmečiai augalai, tačiau verta atkreipti dėmesį, kad tai yra daugiamečiai augalai, kurie kapus gali puošti tikrai ne vienus metus. Vienintelė būtina sąlygą šių augalų sėkmingam augimui – rūgšti dirva. Viržiai pasodinti į paprastą žemę, ilgiau metų neišgyvena.


Shutterstock nuotr.


Astrai. Rudeniniai astrai – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško daugiamečių žydinčių gėlių, kurios savo spalvomis papuoštų kapus Vėlinių proga kiekvienais metais. Tai puošnūs augalai, kurie yra ypatingi dėl savo spalvų gausos. Galima rasti ir subtilių, į akis nekrentančių žiedų, ir ryškesnių, puošnių variantų. Kapinėms šis augalas ypač tinka todėl, nes jis yra be galo atsparus. Vienintelė būtina astrų auginimo sąlygą – derlingas dirvožemi. Deja, smėlėtas gruntas šiems augalams netiks.


Shutterstock nuotr.


Šilokai. Šilokas yra dar vienas nepaprastas daugiametis augalas, kuris išsiskiria savo nereiklumu. Kapavietėse šie augalai yra vertinami ne tik dėl savo atsparumo, bet ir dėl to, kad jie nebarsto lapų bei žiedų, todėl vėlyvą rudenį jie nereikalauja papildomos priežiūros.


Nusprendus kapavietę papuoši šiloku, labai svarbu tinkamai pasirinkti jo veislę, nes jų įvairovė yra be galo plati. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ne visi šilokai žydi rudenį, iš tiesų dauguma jų žydi vasarą. Tad norėdami jų žiedais džiaugtis per Vėlines, rinkitės iš vėlyvesnio žydėjimo veislių.


Shutterstock nuotr.


Žemaūgės chrizantemos. Chrizantemos yra vienos iš populiariausių vienmečių kapų gėlių. Tai labai puošniai žydinčiose gėlės, kurios puikiai tinka kapo dekoravimui artėjant Vėlinėms. Spalio mėnesį pasodinus chrizantemas, jos paprastai išsilaiko iki lapkričio vidurio, o kartais net ir ilgiau.


Shutterstock nuotr.


Alūnės. Žydėjimo įspūdį kapinėse galima sukurti ir lapinių augalų pagalba. Alūnės yra puikus pavyzdys, kad lapai ant kapelio gali atrodyti taip pat dekoratyviai, kaip ir gėlės žiedai. Galima rinktis iš daugybės skirtingų šio augalo lapų atspalvių, tad rasti tinkamą papildymą kapavietės kompozicijai yra visai nesudėtinga.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis