Kaip rudenį teisingai prižiūrėti kambarinius augalus

Nusilpęs ir praradęs savo formą kambarinis augalas nebūtinai kenčia nuo kokios nors ligos ar kenkėjų antpuolio. Tokie jo pasikeitimai gali būti susiję su netinkama priežiūra. Tad ką svarbu žinoti apie kambarinių augalų priežiūrą rudenį?

Orams sparčiai vėstant ir dienoms trumpėjant svarbu skirti didesnį dėmesį kambarinių augalų priežiūrai. Juk rudenį aplinkos sąlygos keičiasi ne tik namuose, bet ir patalpose. Tokiu metų laiku augalai gauna mažiau gryno oro, taip pat jie turi prisitaikyti prie kintančių drėgmės sąlygų. Šioje publikacijoje išskirsime pagrindines kambarinių augalų auginimo rudenį problemas ir aptarsime, kaip su jomis kovoti.


Šviesos trūkumas. Šviesa yra būtina kambarinių augalų augimo sąlyga, tad jeigu jie reikalauja saulės šviesos, geriausia juos laikyti ant palangės, o šviesai nereiklius lapinius augalus galima laikyti kiek tolėliau nuo lango. Šiuo metų laiku auginimui yra tinkamiausios palangės orientuotos į rytus ir pietus.


Ant palangės auginamas gėles rekomenduojama reguliariai apsukti, nes šviesą jos gauna tik iš vienos pusės. Taip pat svarbu neužmiršti, kad atėjus šildymo sezonui bei žiemai, augalus reikia patraukti tolėliau nuo stiklo bei radiatorių. Tik kaktusai gali likti prie pat stiklo, nes žiemą jiems patinka jausti nuo jo sklindančią vėsą.


Shutterstock nuotr.


Išsausėjęs oras. Prasidėjus šildymo sezonui, oro drėgmė smarkiai sumažėja, todėl augalo lapai gali pradėti džiūti. Pamačius tokius augalo pokyčius, nereikėtų jo perlieti, nes nei laistymo dažnumas, nei jo intensyvumas oro drėgnumo padidinti nepajėgs. Geriau tokį augalą patraukti toliau nuo radiatoriaus, arba netgi pernešti į drėgnesnę patalpą, pavyzdžiui, virtuvę. Oro drėgnumą taip pat galima padidinti sudėjus vazonus ant padėklo su žvyru, keramzitu ir kartkartėmis pripilant į jį vandens.


Laistymas. Rudenį svarbu neperlaistyti kambarinių augalų, nes jie pradeda ruoštis žiemos sezonui. Laistymą šiuo metų laiku reikia palaipsniui mažinti, tai daryti patariama tik tada, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis atrodo sausas. Šiam darbui labiausiai tinka nusistovėjęs vanduo (palaikytas pusantros paros). Geriausias metas tuo užsiimti yra ankstyvas rytas.


Shutterstock nuotr.


Temperatūra. Kambariniams augalams yra labai svarbus tinkamos kambario temperatūros palaikymas. Žinoma, norint pasirūpinti maksimaliu jų komfortu, reikia žinoti kiekvienos individualios gėlės poreikius. Pavyzdžiui, kalijos bei azalijos gali žydėti ir 12 laipsnių temperatūroje, o subtropiniams augalams reikėtų sušildyti kambarį iki 16 laipsnių, tropiniams – iki 20 laipsnių.


Dulkės. Dar vienas svarbus kambarinių augalų priežiūros aspektas rudenį – dulkių valymas. Švarūs augalai, kurie nėra padengti dulkių sluoksnių, geriau sugeria šviesą ir drėgmę. Valant vienodą dėmesį reikia skirti tiek žiedams, tiek lapams, tiek šaknims. Valymui galima pasitelkti kempinėlę arba minkštą šepetėlį, jei augalo lapai smulkūs, rekomenduojama įstatyti vazonėlį į vonią ir nupurkšti augalą nestipria drungo vandens srove.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis