Gėlė, kuri gali atlaikyti net didesnes šalnas

Snaputis – visiems sodų, balkonų ir terasų savininkams neblogai pažįstama gėlė. Šis augalas vertas išskirtinio dėmesio yra todėl, kad po apgaulinga, trapiai atrodančia jo išvaizda slypi tvirta esybė. Juk ne veltui yra juokaujama, kad jei abejoji ką auginti, augink snaputį.

Trumpa gėlės charakteristika


Snapučiai (Geranium) – daugiamečiai žoliniai augalai, kurie yra itin madingi kaimiško stiliaus soduose bei puikiai atrodo laukinių gėlių puokščių kompozicijose. Jų pavadinimas Geranium yra kilęs iš graikiško žodžio geranos, kuris reiškia gervė. Ir lietuvių kalboje šie augalai kartais dar yra vadinami panašių paukščių pavadinimais (gandrasnapiais, gandražolėmis, garniukais, starkasnapiais).


Šios gėlės puikiai tinka pradedantiesiems sodininkams, nes jos yra visai nereiklios ir be galo paprastai prižiūrimos. Jos taip pat beveik neserga ir jas retai puola kenkėjai. Retais atvejais snapučiai gali susirgti miltlige.


Shutterstock


Patyrę gėlininkai snapučius mėgsta dėl to, kad jie yra pakankamai dekoratyvūs savaime, tačiau nenustelbia pagrindinių gėlyno puošmenų (pvz., rožių) grožio. Tai yra augalai, kurie puikiai atrodo įvairiose gėlyno kompozicijose, jie itin gražiai atrodo augdami kartu su notromis, liguliarijomis, vilkdalgiais.


Snapučių auginimo atmintinė


Klimato sąlygos. Snapučiai yra greitai prisitaikantys augalai. Jie gali gan lengvai ištverti klimato pokyčius (tiek sausras, tiek vėsų bei lietingą orą).


Vieta. Šios gėlės geriausiai ir gražiausiai žydi saulėtose vietose, tačiau gali augti ir pusiau pavėsyje.


Dirva. Dirvožemiui snapučiai nėra reiklūs. Visgi pastebima, kad geriausiai joms tinka derlingas priemolis arba priesmėlis. Geriau auga kalkingose vietose.


Shutterstock


Drėgmė. Drėgmei šie augalai taip pat yra nereiklūs. Jie gali pakęsti trumpas sausras. Tik svarbu, kad vieta būtų neužmirkstanti.


Auginimas žiemą. Artėjant žiemai snapučių lapai yra visai nupjaunami. Žiemoti jie gali ir nepridengti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis