Įspūdinga lelijų karalystė menininkų šeimos sodyboje

Nors gėlynų karalienėmis paprastai yra tituluojamos rožės, tačiau lelijų augintojai galėtų paprieštarauti. Aktorė bei dainininkė Rasa Rapalytė šias nepaprastai gražias gėles savo šeimos sodyboje augina jau ne vienerius metus. Kviečiame pasigrožėti jos auginamų lelijų įvairove.

Lelijos – daugiametės svogūninės gėlės, kurių rūšių yra net virš šimto, o hibridinių veislių net virš 3 tūkstančių, tad galima rasti įvairiausių šios gėlės spalvų, dydžių bei formų. Lelijos geriausiai auga puriame ir laidžiame dirvožemyje, neutralioje arba silpnai rūgščioje terpėje. Šioms gėlėms tinka saulėta arba pusiau pavėsyje esanti sklypo vieta.Lelijų svogūnėliai yra įsodinami į žemę ir ten nepersodinti puikiai auga apie 5 metus. Vėliau lelijas rekomenduojama persodinti, nes to nepadarius, svogūnėliai pradeda gausiau daugintis ir lapija ima labiau vešėti negu patys žiedai.

Įdomu yra tai, kad šios gėlės yra dažnai siejamos su simbolika. Jų motyvas yra randamas tautosakoje, dainose, meno kūriniuose. Lelijos simbolizuoja šviesą, taiką, dieviškumą.Rasa lelijų manija užsikrėtė susipažinusi su savo garbaus amžiaus kaimynę Vanda. Perimtas hobis, kuris buvo skirtas laiko užimtumui, šiandien moteriai tapo tikra aistra ir vaikystės svajonės, kada nors turėti nuosavą gėlyną, išsipildymu.Šių gėlių magiškas aromatas sukuria ypatingą aplinkos nuotaiką, todėl prie jų gera tiesiog sėdėti ir nieko daugiau neveikti. Lelijų apsuptyje Rasa atranda ramybę ir savirealizaciją. Su jomis moteris kartais net kalbasi.Rasa lelijoms yra taip atsidavusi, kad jų svogūnėlių kartais keliauja pirkti net į Rygą. Šią vasarą jos sodą papuošė ryškios oranžinės ir geltonos, subtilios baltos su rausvu viduriuku, charakteringos alyvinės ir kitos nuostabaus grožio lelijos.Fotografijos: Vytautas Poška

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis