Medinės tvoros: privalumai ir trūkumai

Medinė tvora yra tiesiog klasika ir su tuo ginčytis būtų sunku. Kita vertus tradicijos ir praktiškumas ne visada eina koja kojon. Metalinės ar plastikinės tvoros, juosiančios vidutinio žmogaus namus, jam visai neprastai tarnauja, tad ar verta rinktis medinę tvorą?

Privalumai

Kaina:
Žinoma, sakysite, yra ir pigesnių tvorų, tarkime, vielinės ar segmentinės ir tai yra tiesa. Tačiau tokiomis tvoromis retai kas puošia fasadinę sklypo pusę, taip pat gerai pagalvoja prieš įrengdami jas ant kitų nuosavo sklypo kraštinių. Netgi standartinės medinės tvoros yra gerokai išvaizdesnės, tad žvelgiant į estetiką jos yra tarp pigesnių pasirinkimų. Aišku, norėdami įmantresnių sprendimų galite tikėtis sumokėti ir daugiau. Medis vidutiniškai kainuoja mažiau nei metalinė ar dalinė mūro tvora, taip pat tokia tvora greičiau įrengiama.

Įvairių sprendimų galimybė:

Tokios tvoros dizainas siūlo daugiau variantų būtent dėl medžiagos ypatybių. Jos gali būti įvairių formų ir spalvų, dažomos visomis RAL paletės spalvomis, tiesa, svarbu ją atitaikyti su namo spalva. Tvoros lentos nebūtinai turi būti sudėtos vertikaliai, kaip darydavo mūsų seneliai - šiais laikais gana populiaru kloti jas horizontaliai.

Natūralumas

Medinė tvora ne tik lengvai įsilieja į natūralią kiemo aplinką, tačiau yra ir saugi aplinkai. Nenaudojamą medinę tvorą, jei savininkas nėra patenkintas ir planuoja ją keisti, galima išardyti ir panaudoti kitur buityje ar sode.

Shutterstock nuotr.

Medinę tvorą galite pasidaryti patys

Jeigu jūsų proseneliai ar seneliai gyveno sodyboje ar nuosavame name, kiemą juosiančią tvorą jie greičiausiai įsirengdavo patys. Jūs galite atlikti praktiškai visus žingsnius - susiprojektuoti, išsipjauti medieną, padengti ją reikalingomis medžiagomis ir įrengti. Tai užtruks daugiau laiko, tačiau malonumo, kurį jaučiame savo rankomis padarę kokį nors dirbinį, neišmatuosime.

Tvoros lentoms dažniausiai naudojamas laukui tinkantis medis, dažniausiai eglė arba pušis. Nepamirškite, kad lentos turi būti tinkamai išdžiūvusios (standartinė drėgmė - iki 20%). Nors obliuotos lentos atrodo gražiau, ilgaamžiškesnės yra neobliuotos lentos, nes į jas geriau susigeria antiseptikai ir impregnantai, kai obliuotas paviršius skysčius priima sunkiau. Kita vertus, obliuotų lentų tvorą lengviau nuvalyti.

Tiesa, reikėtų paminėti, jog vienas geriausių sprendimų, iš kurių galima daryti medinę tvorą yra termiškai apdorota mediena (vadinama tiesiog termomediena). Ji gaminama pramoniniu būdu, todėl vargu ar pavyks ją paruošti namuose, o tokių lentų kaina yra pakankamai aukšta.

Tvirtinimui galima pasirinkti medinius arba metalinius stulpelius. Natūralu, kad tvirtesni ir ilgaamžiškesni yra metaliniai stulpeliai. Mediniai po kurio laiko pradeda prarasti tvirtumą.

Trūkumai

Vis dėlto yra vietų, kur medinės tvoros pralaimi kitiems tvorų tipams.

Medinės tvoras reikia gerai paruošti

Paviršiaus sluoksnis, ar tai būtų dažai ar alyva, turi būti pakartotinai užtepti, kai spalva nusidėvi. Medinės tvoros, jeigu jos nėra tinkamai padengtos antiseptikais, gali tapti puvėsio, pelėsio ar vabzdžių taikiniu. Šie veiksniai lemia medienos tręšimą. Taip pat tokios tvoros jautresnės atmosferos reiškiniams.

Medinės tvoros yra mažiau ilgaamžės

Iš įprastos, termiškai neapdorotos medienos pagamintų tvorų tarnavimo laikas, lyginant su kitais tvorų tipais yra trumpesnis. Netgi medinių tvorų gamintojai nėra linkę suteikti itin ilgos garantijos, tiesa, ne kartą ir patys įsitikinote, kad pasitaiko atvejų, kai daiktas tarnauja ilgesnį nei garantinis laikotarpį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis