Kokie kriterijai aktualiausi renkantis grandininį pjūklą

Šį pavasarį sumanėte pagaliau nusipirkti pirmąjį savo grandininį pjūklą ar bent jau pasidomėti, ką siūlo rinka? Nežinote, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis šį įrankį? Šiame tekste pasistengėme apžvelgti svarbiausius pasirinkimo kriterijus.

Grandininius pjūklus patogiausia skirstyti pagal jų energijos tipą. Galima išskirti 3 grandininių pjūklų tipus: benzininiai, akumuliatoriniai, elektriniai.

Benzininiai. Vienas populiariausių pasirinkimų, jei nenorite būti ribojami atstumo, elektros šaltinių ir norite galingo įrankio. Benzininis pjūklas reikalauja daugiausiai priežiūros, nes reikia turėti ir benzino, ir alyvos, maišyti kurą. Taip pat svarbu šio mišinio talpoje nelaikyti daugiau nei 3 mėnesius, todėl naudojant retai, nėra ekonomiškumo. Kita vertus, tai galingiausia pjūklų rūšis – laikoma, kad net jei lyginant elektrinį ir benzininį pjūklą su ta pačia galia, praktikoje benzininis bus galingesnis. Šių pjūklų variklis yra dvitaktis.

Benzininiai pjūklai gali būti mėgėjiški, skirti genėjimui, tarpinio tipo pjūklai ir profesionalūs pjūklai. Tarpinio tipo kategorijos pjūklus, kurie geresni nei mėgėjiški, tačiau ne tokie geri kaip profesionalūs, kartais vadinamus ūkininko pjūklais, savo asortimente turi kiekvienas rimtas pjūklų gamintojas. Jis yra skirtas būtent nudirbti reikalingus darbus buityje – jo charakteristikos vidutinės, galia apie 2 kW. Jų kaina gali svyruoti nuo 230 eurų iki 430 eurų.

Elektriniai. Šie pjūklai yra tylesni, lengvesni ir pigesni nei benzininiai, jų užvedimas paprastesnis. Kaip ir minėta, elektriniai pjūklai nuo pastarųjų kiek atsilieka galia. Esminis jų trūkumas – laido ribojamas darbo plotas. Rekomenduojama nenaudoti ilgesnio nei 50 metrų laido, nes jungiant ilgesnį laidą, didėja jo varža. Taip praleidžiama mažiau elektros, laidas gali kaisti, ypač jeigu turite nekokybišką ilgintuvą. Svarbu, kad namuose būtų reikalingo galingumo šaltinis. Šio tipo pjūklai yra galingesni nei akumuliatoriniai ir malkas jais supjauti tikrai įmanoma.

Akumuliatoriniai. Šio tipo pjūklai yra patys brangiausi, tad jei pjaunate retai, vargu ar tai būtų tinkamiausias pasirinkimas. Jie nėra tokie galingi kaip kitų tipų pjūklai ir dėl savo lengvumo ir kompaktiškumo daugiau skirti genėjimui - pjauti rąstą jais jau gali būti sudėtinga. Tačiau aukšta kaina suteikia ir tam tikrų privalumų – tai ekologiškiausias sprendimas tarp grandininių pjūklų, akumuliatoriniai pjūklai pasižymi mažesniu garsu bei mažesne vibracija, nėra ribojami laido ilgio kaip elektriniai.

Grandininiai pjūklai dar gali turėti skirtingas variklio padėtis – variklis gali būti įtvirtintas išilgai korpuso arba būti įtaisytas šone, kas lemia, kad pjūklas tampa didesnis bei sunkesnis. Teigiama, jog gamintojams patogesnis būtent šoninis variklio įtvirtinimas, nes toks konstrukcinis sprendimas yra standartinis, tuo tarpu pjūklai su išilginiu varikliu patogesni vartotojui. Visa tai atsispindi kainoje – pjūklai su išilginiu varikliu yra brangesni, tačiau mažesni ir šiek tiek patvaresni.

Apsaugos. Nors grandininis pjūklas jo rankoje nelaikiusiam žmogui gali atrodyti pavojingas, gamintojai stengiasi juos padaryti kuo saugesnius. Šiuolaikiniai pjūklai turi įvairių apsaugų nuo gedimų ar nelaimingų atsitikimų. Vienas iš jų – saugos stabdis, apsaugantis pjovėją nuo netikėtos pjūklo atatrankos ar galimybės susižaloti, veikiančiam pjūklui krentant žemyn.

Kita apsauga – mechaninė. Norint apsaugoti pjūklą nuo perkaitimo, kai kuriuose iš jų yra įtaisytas saugiklis. Kai pjaunant prietaisas per daug įkaista, jis iššoka ir neleidžia toliau dirbti tol, kol pjūklas neatvėso. Paprastai tai trunka apie 10-15 min. Tai užtikrina įrankio ilgaamžiškumą.

Priežiūra. Norint eksploatuoti grandininį pjūklą, patartina turėti antrą grandinę, kad atšipus, ją galėtumėte pasikeisti. Taip pat praverčia ir dildė, kuria galite patys pagaląsti grandinę. Vis dėlto, grandinę galandinimui priima ir sodo technikos centrai, kur ji pagalandama profesionaliai. Ši paslauga nėra brangi ir gali kainuoti apie 3 eurus.

Pjūklo grandinės tepimas. Kad ir kokį pjūklą pasirinktumėte, jo grandinę reikės tepti. Gali būti, kad pjūklo grandinės tepimui sunaudosite nemažą kiekį tepalo, tačiau pašnekovo teigimu, tai nėra bloga žinia – tai ženklas, kad grandinė yra gausiai tepama, todėl pjūklas bus ilgaamžiškesnis. Lengviausias būdas patikrinti ar grandinė sutepta tinkamai – pasitieskite laikraštį, sutepkite ir paleiskite pjūklą. Po maždaug 10 sekundžių, ant laikraščio turi matytis tepalo juosta. Jei ji yra - viskas tvarkoje. Naudoti atliekamo jau panaudoto tepalo pjūklo tepimui negalima, nes pjūklas gali užsikišti.

Patarimas perkantiems. Perkant grandininį pjūklą būtinai reikėtų paprašyti pardavėjo jį užvesti – taip išvengsite galimų nesklandumų jau įsigiję pjūklą. Taip pat atsispirkite pagundai pjūklą išbandyti neįpylę tepalo – neparuošto įrankio variklis gali „numirti“ visam laikui.

Grandininių pjūklų kainos. Didieji pjūklų gamintojai, įvesdami naujus modelius į rinką, kartais rengia išpardavimus, per kuriuos paprastą mėgėjišką pjūklą galima įsigyti ir už 60 eurų. Tiesa, norintys darbuotis dar patogiau, į pjūklą turės investuoti daugiau. Jų kainos labiausiai priklauso nuo galios, gamintojo ir nuo įdiegtų apsaugų. Kaip ir daugelyje sričių, bendrą kainų skirtumą gali papildyti ir vardas – už žinomesnio gamintojo produktą mokėsite daugiau

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis