5 dažnos nepatyrusių galąstojų klaidos

Peilis visuomet praverčia buityje - ir sode, ir virtuvėje, ir netgi išvykoje. Neretai įsigiję brangesnį, "visa" pjaunantį turistinį, sodininko ar virtuvės peilį, norime, kad jis išliktų aštrus ir gerai mums tarnautų. Tačiau natūraliai jis toks neišliks - jūs tai žinote, todėl jį galandate.

Vieni paprasčiausių ir prieinamiausių galandinimo būdų yra galandinimas rankiniu galąstuvu ar akmenimis.  Vis dėlto, net ir pagalandę savo įrankį, galite juo nusivilti - įdėjote tiek pastangų, o rezultatas ne ką tesiskiria. Greičiausiai taip įvyko dėl to, kad padarėte vieną šių elementarių, tačiau dažnai daromų klaidų:

1. Nelaukite, kol peilis taps visai bukas. Paaštrinti kiek atšipusį peilį žymiai lengviau, nei iš naujo pilnai pagaląsti atbukusį.

2. Pasirinkite tinkamą galandimo kampą (20-45o priklausomai nuo peilio paskirties) ir stenkitės jį išlaikyti. Iš pradžių tai ne visada pavyksta, bet nenusiminkit - įgūdžiams susiformuoti reikia laiko.

Shutterstock nuotr.

3. Galandant nereikia skubėti ir stipriai spausti. Braukiant palengva, procesas gal ir užtruks kiek ilgiau, tačiau rankos pavargs mažiau, bus lengviau išlaikyti vienodą galandimo kampą ir pavyks greičiau pašalinti ašmenų užvartą.

4. Jeigu norite užgaląsti greičiau - naudokite skirtingo rupumo galąstuvus: ant rupiausio galąskit tol, kol ant ašmenų susidarys ištisinė užvarta, o ant smulkiausio - kol užvarta pilnai išnyks. Jeigu užvartos nepavyksta atsikratyti, tam gali būti kelios priežastys. Bet dažniausia - galandant spaudžiama per stipriai.

5. Galandinimui naudojant vandeninius akmenis, net ir specialaus aliejaus vartoti nepatariama, mat jis gali visam laikui susigerti į akmenį. Akmenį prieš galandinimą mirkyti ne muiluotame, tačiau švariame vandenyje, o jei yra poreikis, pavyzdžiui,  indų ploviklį galima užlašinti ant akmens jau galandant.

Parengta pagal knives.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis