Vejos priežiūros patarimai vasarą

Norite, kad veja vasarą būtų žalia ir vešli? Nežinote, kai veja ruduoja ir gelsta esant sausesniam orui? Viską galima pasiekti bei ištaisyti turint reikiamų žinių.

Dirvožemis yra vejos pagrindas. Sveikas, turtingas mineralinių medžiagų dirvožemis užtikrina tvirtas augalų šaknis. Kuo stipresnės, giliau įaugusios šaknys, tuo lengviau augalams išgyventi sausmečiu. Sunki, suspausta žemė ar atvirkščiai – per daug puri, sausa, žemo pH žemė nepadeda augalams lengviau išlaukti sausmetį. Bet kruopšti priežiūra – dirvožemio atnaujinimas, purenimas, tręšimas, be abejo, gali pakeisti dirvožemį ir sudaryti idealias sąlygas augalams tarpti. 

Taip pat labai svarbu, kokios dirvožemio galimybės absorbuojant vandenį, kad augalai gautų mineralinių medžiagų, bei pašalinant perteklių. Veja smėlio pagrindu mažiau sukaupia mineralinių medžiagų, todėl augalai joje būna silpnesni. Tamsus, kompostinis dirvožemis yra daug vertingesnis, jį galima taip pat prieš sėjant veją praturtinti humusu, taip dar labiau jį pagerinant. 

Toks dirvožemis puikiai sulaikys vandenį ir augalams jo užteks ilgesniam laikui. Jei net nenumanote, kokia jūsų dirvožemio būklė, kvieskite specialistus, kurie gali atvykti bei ištirti.

Vanduo. Dažnas laistydamas pievelę pagalvoja, kad ji kaip tas besotis – pilk nepylęs, laistyk nelaistęs, vis tiek nebus gana. Iš tiesų didelius kiekius vandens tiesiog iššvaistome. Gerai apskaičiavus reikiamą kiekį, veja išliks žalia net ir mažiau ją liejant.

Tradicinių stacionarių purkštuvų naudojimas gali būti nepigus malonumas, taip pat jie ne visada pasiekia visas reikiamas pievelės vietas. Tuo tarpu automatinė laistymo sistema yra labai patogi – ji laisto tik veją, nešlapindama takelių, įvažiavimo į garažą, o pagal laikmatį galite nustatyti būtent jūsų pievelei tinkamą laistymo laiką ir dažnumą. Taip pat rekomenduojame laikas nuo laiko kreiptis į specialistus, kad jie patikrintų visą sistemą – ar nėra nuotėkio, nelaša, ar veikia visi purkštuvai.

Laistyti rekomenduojama imituojant tikrą lietų – gausiau ir rečiau. Tokiu atveju šaknys geriau pasisavina mineralines medžiagas, skverbiasi giliau, kur randa didesnę vandens koncentraciją – vandens užtenka ilgesniam laikui.

Sausrai atsparūs augalai. Šiems augalams nereikia tokio didelio vandens kiekio, jie sugeba kaupti vandenį bei taupyti. Dažniausiai tai yra naujos, patobulintos žolės veislės. Visgi joms taip pat naudingiausias subalansuotas, visavertis dirvožemis, todėl bet kokiu atveju nepakenktų atlikti dirvožemio analizę. 

Patarimai:
• Veja per sausrą patiria tam tikrus išbandymus, tad eksperimentuoti, bandyti naujoves ar kaip kitaip „varginti“ ją neverta. Geriausia nedaryti nieko. Šienaukite kiek įmanoma rečiau, palikite kuo aukštesnę žolę.
• Netręškite, nepurenkite.
• Pasistenkite vaikščioti per veją kuo rečiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis