Kaip išsirinkti tinkamiausius kasimui skirtus įrankius?

Prieš pirkdami naujus dirvos dirbimo įrankius nuspręskite, kur juos geriausiai galėsite pritaikyti.

Darbo įrankiai turi buti patogūs ir lengvi. Taip pat ne mažiau svarbu, kokia įmonė jį gamino. Kalbant apie įrankių patvarumą, galima pasakyti, kad pigiausi tampa brangiausiais. Kauptukų, grėblių, vielinės šluotos kotas turi būti tokio ilgio, kad būtų galima dirbti nesusilenkus. Pažiūrėkite, ar visų įrankių kotai glotnūs, kad neįsivarytumėte rakščių dirbdami. Semtuvų kotai geriausi uosiniai. Laistytuvus patartina pirkti tik iš cinkuotos skardos, nes necinkuoti, o tik nudažyti labai greitai rūdija.

Dirbti kastuvu ir kasamosiomis šakėmis bus daug patogiau, jei įrankių koto ilgis atitiks Jūsų ūgį.

Kasimas vis dar vienas sunkiausių darbų sode. Pritaikę kastuvo ir šakių koto ilgį savo ūgiui, galėsite šiek tiek palengvinti šį darbą. Žemesniems žmonėms tiks įrankis, kurio koto ilgis — 80 cm, aukštesniems — 90 cm, vidutinio ūgio sodininkui – 85 cm. Čia reikėtų dar pridurti, kad labai svarbi ir koto rankenos forma. D formos rankena sunki ir nepatogi, panašios į sagą formos tinka tik tada, jei kasama lengva smėlinga dirva. Geriausi kastuvai ir kasamosios šakės, kurių koto rankena yra T formos. Apskritai čia svarbu ir įprotis, prie kokios koto formos Jūs esate labiau pripratęs.

Kastuvo plokštė ir kasamųjų šakių dantys turi būti gero plieno.

Tinkamiausi yra tokie kastuvo plokštės matmenys: ilgis – 27 cm, plotis — 18 cm. Apatinė plokštės kraštinė gali būti šiek tiek apvali, tačiau jokiu budu ne smailėjanti. Dėl kastuvo plokštės viršutinės atbrailos specialistų nuomonės skiriasi. Aišku viena, kad toks kastuvas yra sunkesnis. Tačiau, jei kastuvas gero plieno, tokia atbraila nereikalinga. Kasamųjų šakių nagai turi būti gero plieno, kad nesulinktų kasant sunkią dirvą. Nagai, kurių skersinis pjūvis trikampio formos, yra geriausi. Kitokios formos nagai, kasant sunkią dirvą, išlinksta.

Čia dar reikėtų paminėti, kad kasant dirvą kastuvu, reikia maždaug dvigubai daugiau jėgos, negu kasant kasamosiomis šakėmis. Todėl žemę perkasti visada geriau šakėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis