Valymas smėliasrove – trumpai apie šį metodą

Daugelį valymo, plovimo darbų, kuriuos turite atlikti lauke, už namo sienų, galima atlikti naudojant paprastą slėginį plovimą. Tai paprasta ir veiksminga. Tačiau kartais gali prireikti šio to daugiau. Štai todėl ir pakalbėsime apie smėliapūtės bei smėliavimo, kaip plovimo metodo, naudojimą. Tik turėkite omeny – šis būdas nėra dailioms baltoms rankelėms, kurios bijo susitepti.

Smėliavimu galima nuvalyti dažus, nešvarumus nuo mūro, plytų, net ir medienos. Tiesa, šios metodas jums gali taip patikti, kad norėsite „tuo pačiu papūtimu” nuvalyti viską aplinkui, todėl įspėjame, jog smėliavimo metodas kai kuriems paviršiams gali stipriai pakenkti.

Srautinis valymas smėliu, arba kitaip – smėliavimas. Kas tai yra?

Valymo smėliu metu naudojant didelį slėgį smėlis tiekiamas į oro srovę ir dideliu greičiu nukreipiamas iš purkštuvo į valomą paviršių. Slėgio stiprumas gali būti reguliuojamas, atsižvelgiant į valomą paviršių. Sąvoka „smėlis” nėra naudojama ta viena vienintele reikšme, kurią supranta kiekvienas. Viskas priklauso nuo valomo paviršiaus – gali būti naudojamas ir ne tik smėlis. Tačiau visas procesas vis tiek vadinamas vienu ir tuo pačiu žodžiu. Stipria srove išpurkštas smėlis „nuėda” purvą ar dažus, tačiau reikia nemažai išmanymo, kad smėlis tuo pačiu nesugadintų ir pačio paviršiaus.

Kada geriau nenaudoti smėliavimo

Nenaudokite šio metodo ganėtinai minkštiems paviršiams ar tiems, kurie gali pakisti dėl smėlio srovės. Tačiau, jei kitos priemonės nepadeda, atsargiai bandykite, pradėkite nuo silpnesnės srovės. Svarbu, jog reguliuotumėte srovės stiprumą. Jei pažeisite paviršių, jį teks atkurti.

Shutterstock nuotr.

Medinės pertvaros ir sijos

Smėliavimas – puikus medinių pertvarų ar sijų valymo būdas. Atkursite ne tik medienos puikią išvaizdą, bet ir atsikratysite galimų kenkėjų – tiesiogine ta žodžio prasme išguisite juos lauk. Taip pat po smėliavimo galėsite iškart perdažyti, nereikės papildomo medienos drėkinimo.

Rūdžių šalinimas

Šis metodas naudojamas automobilių pramonėje ir puikiai nuvalo rūdis nuo metalo. Taip pat namų buityje galima puikiai nuvalyti rūdis nuo metalinių vamzdžių ar kitų detalių.

Apsauginiai drabužiai

Labai svarbu, kad jūs tinkamai apsirengtumėte, kol atliekate smėliavimo darbus. Būtinai dėvėkite kombinezoną bei šalmą su viso veido skydeliu. Nepamirškite respiratoriaus, storų guminių pirštinių. Smėlis, o ypatingai smulkus, pučiamas didele jėga gali pažeisti odą.

Valymas

Po valymo pramoniniu siurbliu reikia susiurbti smėlį. Nepradėkite siurbti, kol nenusėdo visos dulkės. Po siurbimo praplaukite šlapiu būdu. Būkite su respiratoriumi, nes galite net nejausti dulkelių, kurios sklandys ore.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis