Polikarbonatinio šiltnamio privalumai

Patvarus, patogus ir ilgaamžis – būtent šie žodžiai apibūdina šiltnamį, pagamintą iš polikarbonato. Jie turi savų pranašumų lyginant su stikliniais ar plėvele dengtais šiltnamius. Tačiau, norint kuo tikslingiau išnaudoti visus šio šiltnamio pranašumus, reikia žinoti, kaip teisingai pasirinkti medžiagas bei jas sumontuoti.

Kokie polikarbonato šiltnamio privalumai?

* Pasižymi gera šilumos izoliacija;
* Turi patikimą apsaugą nuo ultravioletinių spindulių;
* Yra tvirtas ir atsparus smūgiams
* Palyginti ilgaamžis;
* Atsparus didelei drėgmei ir įvairiam atmosferos poveikiui

Lakštų storį rinkitės pagal tai, ar šiltnamis bus reikalingas tik šiltuoju metų laiku, ar jį reikės ir papildomai apšiltinti šaltuoju metu laiku. Jei bus reikalingas tik pavasarį-rudenį, tuomet užteks 5-10 mm storio lakštų, jei laikysite surinktą ištisus metus – reikės pagalvoti apie didesnio storio lakštus.

Beje, jei pasirinksite storesnius lakštus, turėkite omeny, jog jie yra sunkesni, todėl reikės rinktis atitinkamai tvirtesnes ir stipresnes laikomąsias konstrukcijas, kurios išlaikys ir sniegą, ir stiprų vėją. Atidžiai perskaitykite rekomendacijas instrukcijose.

Polikarbonato lakštai yra vienakrypčiai ir briaunos yra išdėstytos lygiagrečiai su lapo ilgiu. Šiltnamyje visos briaunos turi būti tik vertikalios.

Netaupykite pirkdami medžiagas. Net ir paprastų, smulkių detalių geras pasirinkimas daug ką lemia. Jungiamieji profiliai, netgi varžtų pasirinkimas lemia šiltnamio ilgaamžiškumą.Nepirkite pačio pigiausio polikarbonato. Kokybiškos medžiagos negali būti pigios. Rinkitės vidutinę kainą ar net brangesnius gaminius – tai lems ilgesnį šiltnamio gyvavimą.

Turint galvoje, kiek daug šiais laikais yra pasiūlos, taip pat – ir polikarbonato, derėtų pabrėžti, jog rinktumėtės tik kokybišką prekę.

Kaip atskirti kokybišką polikarbonatą?

Žinoma, atskirti vien pagal išvaizdą gana sudėtinga, bet yra keli niuansai:

1. Paviršius turi būti visiškai lygus, be įbrėžimų, įdaužimų, nelygumų. Neturi būti oro burbuliukų ar susisluoksniavimo.

2. Lakšto briaunos turi būti stačios, jokiais būdais negalimi iškilumai, bangelės išilgai lakšto.

3. Lakštai su UV apsauga yra kokybiškesni, nes būtent nuo to priklausys, kiek ilgai tarnaus polikarbonatas. Polikarbonatinė danga be UV apsaugos nuo saulės pakeis spalvą, taps trapi ir suskilinės nepraėjus net 3 metams.

4. Pirkite tik teisingai sandėliuose laikytą gaminį, nes nuo to irgi priklausys eksploatacijos trukmė. Lakštai negali būti laikomi statmenai ar sujungti – jie turi būti laikomi specialiuose lygaus paviršiaus stelažuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis