Statome pavėsinę: ką žinoti būtina

Pavėsinė vasarą – geidžiamas statinys. Tačiau ar ją galima statyti, kur sumanius? Tuolab, jeigu gyvenate ne privačiame vienbučiame name.

Į portalo redakciją kreipėsi skaitytoja, kurios šeima gyvena dvibučiame name. Nors namas yra privati nuosavybė, tačiau teritorija aplink namą neprivatizuota. Kieme esantis pagalbinis mūrinis pastatas, kuriame yra po garažą ir sandėliuką, taip pat yra privatizuotas – priklauso abiem šeimoms.

„Ar galima prie man priklausančio garažo šono įsirengti laikiną pavėsinę – be pamatų, iš lentelių, 2x3 metrų ploto?“ – klausia moteris. Plotu, kuriame šeima norėtų statyti pavėsinę, naudojasi tik jos šeima, bendram praėjimui pavėsinė netrukdytų. Moteris klausia, ar reikalingas leidimas tokiam statiniui.

„Statyti statinius ar net ir laikyti daiktus, pagal parametrus nepriskirtinus statiniams, galima tik nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomame žemės sklype, teritorijoje, – sako Vida Aliukonienė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos vyriausioji specialistė. – Jeigu norimos įsirengti pavėsinės laikančiosios konstrukcijos būtų jungiamos su pagalbinio ūkio pastato laikančiosiomis konstrukcijomis, tai ši statyba būtų laikoma pagalbinio pastato rekonstravimu ir reikalavimai, taip pat ir Statybą leidžiančio dokumento (SLD) privalomumas, priklausytų nuo pastato parametrų iki ir po rekonstrukcijos. Šiuo atveju reikėtų ir pagalbinio ūkio pastato bendraturčio sutikimo.“

Statant pavėsinę kaip atskirą pirmos grupės nesudėtingą statinį, paaiškino Statybos inspekcijos atstovė, Statybą leidžiantis dokumentas (SLD) – rašytinis pritarimas supaprastintam statybos projektui – būtų privalomas tik statant kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, Kuršių nerijoje.

„Tačiau bet kuriuo atveju būtinas žemės valdytojo rašytinis sutikimas“, – akcentavo V. Aliukonienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis