Naujos tvoros statybos planas

Įsivaizduokite: jūs persikeliate gyventi į naujus gražius namus ir jūsų vaikai nekantrauja išeiti pažaisti dideliame namų kieme. Vienintelė problema – jūsų namas neturi tvoros! Jei turite mažų vaikų, ar šunį, ar tiesiog jums reikia šiek tiek privatumo, ko gero, jau mąstėte pasistatyti tvorą.

Jei jūsų namas neturi tvoros (arba neturi tokios, kuri jums patinka), jos pastatymas – puikus namų papildymas. Tvora gali suteikti saugumo jūsų vaikams ar augintiniams, gali paslėpti baseiną ar kubilą, taip pat gali apsaugoti namų eksterjerą ir dar daugiau. Be to, tvora yra pageidaujama daugelio žmonių, taigi kai jūs ruošitės parduoti namą, tvora gali būti potencialių pirkėjų lemiamu veiksniu jį perkant.

Neturi reikšmės, ar jūs perstatote esamą tvorą, ar aptveriate kiemą pirmą kartą, svarbu tinkamai suplanuoti jūsų naujos tvoros statybą. Perskaitykite šį straipsnį, norėdami sužinoti, ką vertėtų apsvarstyti prieš puolant prie statybos darbų.

1. Pasidomėkite tvorų statybos taisyklėmis ir nuostatomis

Prieš ieškant tvoros rangovų kontaktų ar prieš renkantis tvoros tipą, būtinai susisiekite su vietiniu statybos departamentu ar namų savininkų asociacija tam, kad sužinotumėte, kokie reikalavimai ir apribojimai taikomi statant namų tvorą jūsų kaimynystėje.

Dažniausi tvoros statymo reglamentai:
- Tvoros aukštis;
- Tvoros vieta;
- Tvoros stilius;
- Tvoros medžiagos.

Kai apsvarstote galimus tvoros variantus, jūs, greičiausiai, turėsite gauti tvoros statymo leidimą. Kai kurie miestai reikalauja labai specifinių tvoros detalių (dizainas, projektavimas, medžiagos ir tvoros brėžinys), todėl turėsite apsvarstyti šias detales iš anksto. Jei pasitelkiate tvoros rangovo paslaugas, jis turėtų jums gauti tvoros statymo leidimą bei įtraukti jo gavimo kainą į bendrą kainą.

2. Apibrėžkite jūsų tvoros funkcijas

Kitas žingsnis – pagalvoti, kokia gi yra tvoros paskirtis. Tai padės jums apsibrėžti, kokio tipo tvoros norite. Jei jūsų pagrindinis tikslas yra vaikų ir augintinių saugumas, paprasta bet tvirta grandininė tvora gali būti tinkamiausias variantas. Jei ieškote privatumo, labiausiai tiks aukšta medinė tvora. Jei norite dekoratyvmo, kuris pagražintų jūsų sodą ir namus, ornamentinė metalinė arba vinilinė tvora puikiai atitiks jūsų poreikius.

Dažnai būna taip, kad tvora reikalinga dėl keleto priežasčių. Jūs norėsite apsaugoti savo vaikus, o taip pat ir paslėpti baseiną. Tokiu atveju, jums tiks aukšta medinė siena su sandariai išdėstytomis plokštėmis. Jei reikia pagalbos išsirenkant tvoros tipą, pažiūrėkite, kokios tvoros yra pas kaimynus arba pasikonsultuokite su vietiniu tvorų specialistu.

3. Pasirinkite tvoros tipą ir medžiagas

Kai tik nusistatote tvoros pirminę funkciją, tuomet galite išsirinkti tvoros tipą ir medžiagas, kurios geriausiai tiks.

Plačiau skaitykite:
5 kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tvorą
Tveriame tvorą: įstatymai ir reikalavimai

Tai taip pat laikas pagalvoti apie priežiūros sąnaudas. Pavyzdžiui, medinės tvoros gali būti ekonomiškai efektyvi vinilo ar kompozito alternatyva, tačiau medinė tvora reikalauja daugiau priežiūros.

4. Matuok ir nubrėžk tvoros eskizą

Tą gali atlikti tvoros rangovas, bet jei planuojate tvorą pasistatyti patys, jums reikės brėžinio. Nusistatykite savo naujos tvoros išmatavimus ir viską nusibrėžkite ant lapo. Įtraukite namą, garažą, medžius, eksterjerą ir bet kokius statinius, esančius jūsų kieme. Tai padės geriau vizualizuoti jūsų tvoros projektą, taip pat pastebėsite galimas kliūtis.

5. Praneškite kaimynams, kad statotės tvorą

Prieš pradedant tvoros statybas, jūs norėsite pasikalbėti su savo kaimynais, ypač todėl, kad tvora gali ribotis su jų valda. Svarbu įsitikinti, kad jūsų tvora bus jūsų valdose ir ji neperžengs kaimynų valdos. Jei reikia, jūs visada galite susisiekti su žemės matininku, kuris pažymės jums jūsų valdas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis