Skaitytojas klausia: ką savo sklype galima statyti be leidimo?

„Turime 8 arų namų valdos sklypą. Jokių sklypo naudojimo apribojimų nėra, sklypas yra miesto pakraštyje. Ką galima statyti be leidimo ir kokio dydžio?“ – klausia skaitytojas Kęstas.

„Nurodytomis aplinkybėmis mieste be statybą leidžiančio dokumento (SLD) galima statyti pirmos grupės nesudėtingus statinius“, – atsakė Vida Aliukonienė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos vyriausioji specialistė.

Nesudėtingų statinių sąrašas ir statinių priskyrimo nesudėtingiems statiniams ypatumai nustatyti statybos techniniame reglamente STR 1.01.07:2010 „Nesudėtingi statiniai“. Taigi pirmos grupės nesudėtingais statiniais laikomi pagalbinio ūkio paskirties ir kiti negyvenamieji pastatai, kurių bendras plotas yra iki 50 kv. m, o aukštis – ne didesnis kaip 5 metrai.

Dar vienas statinys, kurį galima statyti be SLD – šiltnamis iki 80 kv. metrų ploto.

Bendras pastato plotas skaičiuojamas sudėjus visų aukštų, antstatų, pastogės patalpų ir naudojimo paskirtimi susietų priestatų plotus. Rūsys (pusrūsis) turi būti ne didesnis, kaip vieno aukšto ir jis negali būti įrengtas už pastato ribų, jo plotas į bendrą pastato plotą neįskaičiuojamas.

Nesudėtingo statinio projektą privaloma rengti, kai pagal statybos techninio reglamento (STR 1.07.01:2002 „Statybos leidimas“) 6 priedą reikalingi statybą leidžiantys dokumentai (SLD) – rašytiniai pritarimai statinio projektui.

Jeigu mieste esantis sklypas, kuriame numatoma statyba, nėra kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje ar Kuršių nerijoje, tai statyti pastatą, priskirtiną I grupės nesudėtingiems statiniams, nereikalingas nei projektas, nei SLD. Tačiau ir šiuo atveju būtina išlaikyti 3 metrų atstumą iki kito sklypo ribų. Šį atstumą galima sumažinti, bet tam reikia turėti rašytinį gretimo sklypo savininko sutikimą. Taip pat būtina paisyti priešgaisrinių ir sanitarinių atstumų iki kitų statinių.

Norint statyti kad ir nedidelį, nesudėtingiems statiniams priskirtiną gyvenamąjį namą (iki 80 kv. m ploto ir ne aukštesnį kaip 8,5 m) mieste jau reikalingas SLD – rašytinis savivaldybės administracijos pritarimas statinio projektui. Projektuojant tokį pastatą reikia laikytis STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“ nustatytų reikalavimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis