Aštuonios vejos pjovimo klaidos

Kaip dažnai pjaunate kiemo veją? Laukiate, kol ji nudžius ar pjaunate ją ryte arba po lietaus? Kokiu aukščiu pjaunate? Nors vejos pjovimas atrodo elementarus užsiėmimas, nesunku padaryti klaidų.

1. Atšipusių peilių naudojimas

Viena paprasčiausių "paslapčių", norint turėti gražiai nupjautą veją, yra aštrūs vejapjovės peiliai. Nors ir pjaunate minkštus žolės stiebelius, ilgiau naudojant, jie natūraliai atšimpa. Galite suprasti, kad laikas juos pagaląsti iš netolygiai pjaunamų žolės stiebelių – netvarkingai apskabyta žolė jau yra pakankamas rodiklis, reiškiantis, kad metas įvertinti geležčių būklę.

Apie tai galite paskaityti čia: kaip taisyti ir prižiūrėti vejapjovę

2. Šlapios vejos pjovimas

Po lietaus kieme gali atsirasti papildomų darbų, tačiau vejos pjovimas neturėtų būti vienas iš jų. Šlapią žolę ne tik sunkiau pjauti, tačiau žolės nuokarpos gali pradėti užkimšti jūsų vejapjovę.

3. Netinkamas pjovimo aukštis.

Jei norite gražios vejos, tuomet ją reikia dažnai kirpti ir dar laikytis tinkamo aukščio. Tam, kad žolė būtų sveikiausia, rekomenduojama vienu kartu kirpti ne daugiau nei trečdalio stiebo aukščio. Tai reiškia, kad arba turėsite dažnai pjauti arba, jei pjovimą apleidote, nerėžti stiebelių iki pat pat šaknų. Nustatykite mažesnį aukštį ir nupjaukite peraugusią žolę per kelis kartus – juk tam prietaiso aukščio reguliavimas ir yra skirtas.

4. Saugumo ignoravimas

Nesvarbu, kokio tipo vejapjovę turite, nepamirškite, kad dirbate su mašina, kuri gali rimtai sužeisti. Nenuiminėkite saugumą užtikrinančių detalių, kad į besisukančias geležtes patekę pašaliniai objektai ir akmenukai nebūtų išsviedžiami jūsų link. Jums pjaunant, pasirūpinkite, kad šalia nežaistų vaikai ar naminiai gyvūnai. Stumkite prietaisą tik rankomis, nemėginkite paspartinti jo koja.

Shutterstock nuotr.

5. Netinkama vejapjovė

Vejos pjovimas gali būti varginantis darbas, ir nors netinkamas vejapjovės pasirinkimas nepakenks vejai, tačiau gali pakenkti jums. Visi supranta, kad vejapjovę reikia rinktis pagal pjaunamą plotą (5 arų ploto stumiama vejapjove nepjausite), tačiau yra ir kitų aktualių dalykų. Triukšmas, skleidžiamas benzininės vejapjovės, gali būti problema aplinkiniams ir pjovėjui, tačiau tai išsprendžiama pasirinkus elektrinę vejapjovę; darbas stumdant mechaninę vejapjovę, gali būti palengvintas įsigijus savaeigę; jei vargstate kaskart užvesdami benzininę vejapjovę, galbūt vėlgi reikėtų pagalvoti apie elektrinę. Rinkdamiesi atsižvelkite į savo poreikius, sklypo paviršių, medžius ir kitas kliūtis, kurias reikia aplenkti. Jei kiemo plotas taisyklingos formos ir lygus, šį darbą apskritai galite palikti vejos pjovimo robotui.

Daugiau apie tai: Kaip pasirinkti vejapjovę

6. Nešvari vejapjovė

Kiekvienas supranta, kad po darbo reikia valyti apatinę vejapjovės dalį, tačiau daugelis tai tiesiog užmiršta ar atideda. Nuopjovos kaupiasi ant dugno ir geležčių, dėl ko jos sunkiau sukasi, todėl trumpėja vejapjovės tarnavimo laikas. Labai svarbu šį darbą atlikti jei neatsispyrėte pagundai pjauti šlapią žolę.

7. Tinkamos priežiūros trūkumas

Jei tinkamai elgsitės su savo vejapjove, ji jums atsilygins sklandžiu darbu. Prieš eksploatuodami prietaisą, būtinai perskaitykite instrukciją. Norint, kad vejapjovė gerai veiktų ir būtų ilgaamžė, reikia keisti alyvą, oro filtrus, žvakes ir kitas susidėvinčias dalis. Nevartykite įrenginio kaip pakliuvo, o vadovaukitės gamintojo nurodymais - ištekėjusi alyva gali pridaryti daug bėdų. Toks paprastas „dėmesys“ pagerins jos veikimą, pailgins tarnavimo laiką.

8. Netinkamas įrangos laikymas

Palikdami vejapjovę žiemoti, nelaikykite nesunaudoto benzino vejapjovės bakelyje. Raskite sausą, nedulkėtą vietą. Netinkamas vejapjovės laikymas gali tapti priežastimi, kodėl jos neužvedate pavasarį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis