Populiariausios tvoros: praktiniai aspektai

Tvoros ne tik saugo, bet ir puošia. Vis dėlto, tai, kokią tvorą išsirinksite, labiausiai priklausys nuo konkretaus poreikio. Norėdami privatumo, greičiausiai tversitės medine, metaline ar skardine tvora. Jei jūsų tikslas – įrėminti, aptverti, bet palikti matomą gražiai sutvarkytą sklypą, niekas nepakeis segmentinės ar strypų tvoros. Taigi, prieš renkantis tvorą, pirmiausia reikėtų išsigryninti funkciją, o tik vėliau galvoti apie tvoros spalvą, aukštį, pamatus ir vartelius. Daugiau naudingų patarimų ir skirtingų tvorų ypatybių pateikė Daraupats.lt kalbinti ekspertai.

Metalinės tvoros – stilingos ir patikimos

UAB „Tvora“ atstovo Tautvydo Ščiuplio teigimu, jokia tvora neapsaugos nuo piktų kėslų turinčių žmonių, tad reikėtų galvoti ne tiek apie saugumą, kiek apie tvoros ilgaamžiškumą. Šiuo atžvilgiu mažai kas gali pralenkti horizontalias metalo profilio tvoras. Joms būdinga ypač tvirta konstrukcija iš suvirintų storasienio metalo dalių. Apskritai, patvariausios yra tos tvoros, kurios daromos iš vientisos suvirintos medžiagos, kitaip tariant, monolitinės. Jos virinamos siūliniu arba taškiniu būdu ir neturi papildomų tvirtinimo detalių.

Kiek pigesnės, bet ne mažiau tvirtos – pastaruoju metu išpopuliarėjusios metalinės vertikalių strypų tvoros, kurias galima nesunkiai pritaikyti įvairiems poreikiams. Pasak pašnekovo, tai lemia namų statybos tendencijos: vertikalios tvoros yra paprastos ir universalios, puikiai dera prie vienaukščių stačiakampio gretasienio formos namų, kurie lyg grybai po lietaus dygsta naujuose kvartaluose.
Metalinių tvorų privalumas ir tas, kad jos pasižymi didele stilistine įvairove, svyruojančia nuo moderno iki klasikos. Prie klasikinio eksterjero paprastai siūlomos kalviško tipo tvoros, puošiamos įvairias raštais, ornamentais, detalėmis.

Shutterstock nuotr.

Metalinės tvoros sunkiai pasiduoda korozijai, nes yra cinkuojamos karštuoju būdu ir dažomos specialia miltelinio dažymo technologija. Dėl tvirtos konstrukcijos galima rinktis tiek polinį, tiek monolitinį (išliejamą per visą tveriamą perimetrą) pamatą. Verta paminėti pastaraisiais metais labai išpopuliarėjusį surenkamą tvoros pamatą, kuris montuojamas lyg „LEGO“ konstruktorius: monolitinis bortas tiesiog įstatomas po tvoros segmentais. Metalinių tvorų beveik nereikia prižiūrėti: užtenka retsykiais nuplauti, kad nesikauptų dulkės. Kartais pasitaiko, kad dėl mechaninių pažeidimų nuardomas dažų ir cinko sluoksnis ir tvora ima rūdyti – tuomet pažeistą vietą reikia nupurkšti „šaltuoju“ cinku ir iš naujo nudažyti.

Shutterstock nuotr.

Skardinės tvoros – šiuolaikiškiems žmonėms

Įmonės „PLATINUM FENCE LT“ vadovas Andridas Tamošauskis pastebi, kad vis daugiau klientų renkasi skardinių tvoralenčių tvoras. Juos motyvuoja noras susikurti saugią, pašalinių žvilgsniams neprieinamą erdvę, šių tvorų ilgaamžiškumas, praktiškumas, spalvų įvairovė. Skardinės tvoros gaminamos iš aukštos kokybės cinkuotų plieno skydų ir papildomai dažomos milteliniu būdu, todėl yra atsparios korozijai ir puikiai atrodo be jokios priežiūros. Skardinės tvoralentės gali būti montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Atskiras skardinių tvorų tipas – žaliuzių tipo tvoros. Jos taip pat pasižymi puikiomis antikorozinėmis savybėmis, yra lengvai montuojamos, dailios ir modernios.

Pasak T. Ščiuplio, tarp skardinių tvorų išskirtine kokybe pasižymi modulinės tvoros iš aliuminio, cinko, silicio lydinio skardos. Dėl oksidacinės plėvelės, susidarančios aliuminiui sąveikaujant su deguonimi, jos nerūdija. Be to, šias tvoras pagaminti palyginti nebrangiai kainuoja, o sugadintą tvoralentę galima pakeisti nejudinant viso segmento. Vienintelis trūkumas – jos nėra tokios tvirtos kaip metalinės tvoros, tačiau ilgaamžiškumu pranoksta kitus variantus. Pašnekovas pastebi, kad šias tvoras dažnai renkasi tie, kurie nori kažko panašaus į medines tvoras, bet lengviau prižiūrimo.

Medinės tvoros – nuolatinės kokybės paieškos

Daliai žmonių medinės tvoros vis tiek mieliausios, nors ir atsieina daugiau rūpesčių. A. Tamošauskis pasakoja, kad siekiant apsaugoti nuo puvimo, saulės poveikio, vabzdžių, grybelio mediena impregnuojama vakuuminiu giluminiu būdu. Taip paruošta tvora gali saugoti iki dvidešimties metų, pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, palyginti su kitais produktais rinkoje. Vienintelis trūkumas – kad ilgainiui išblunka spalvos pigmentas, todėl tvorą reikia kas kelerius metus perdažyti.

Shutterstock nuotr.

Dalis įmonių medinėms tvoroms naudoja termiškai apdorotą medieną. Tiesa, ji užima nedidelę rinkos dalį, nes dauguma gamintojų pirmenybę teikia impregnuotai medienai. Apdorojant medieną terminiu būdu, prie aukštos (260°) temperatūros išgarinama visa medienos „gyvastis“. Kadangi atsiveria poros, vėliau medis lengvai išleidžia drėgmę – jam negresia grybelis, parazitai, puvimas, nesusidaro sakai. Apdirbus medį šia technologija jis išlaiko medžio raštą ir šilumą, bet kokybe tampa panašus į plastmasę.

Vis dėlto, tokiu būdu paruošta mediena yra labai brangi, jai reikia papildomos priežiūros, nes nuo ultravioletinių spindulių pradeda pilkėti. Termiškai apdorotas dailylentes būtina padengti kokybiška alyva prieš išnešant į lauką pirmą kartą ir vėliau gali prireikti kartoti. Tačiau iš įmonių praktikos per septynerius metus dar nė vienam klientui nereikėjo to daryti.

Segmentinės tvoros – taupiems ir praktiškiems

Ieškantiems kompromiso tarp kainos ir kokybės verta pasižvalgyti į ažūrines segmentines 2D ir 3D tvoras. Jos užtikrina puikia apsaugą ir estetiškumą. Šios tvoros ypač rekomenduojamos didelių plotų savininkams, nes yra permatomos ir praktiškai ištirpsta erdvėje. Jos nepamainomos ir turint ribotą biudžetą. Palyginti su medinėmis, metalinėmis ar mūro tvoromis, ažūrinės tvoros nėra brangios, tačiau ilgaamžės net ir neskiriant joms jokio dėmesio. Jos gali būti gaminamos iš 4 arba 5 mm storio vielos. Pašnekovai įspėja rinktis ES sertifikuotas tvoras, pagamintas iš kokybiškų medžiagų, o ne pigių pakaitalų.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis