5 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš įsirengdami terasą

Terasa – jungtis tarp namo ir sodo, kurioje galite visiškai atsipalaiduoti. Tačiau išsirinkti tinkamą terasos tipą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Pateikiame penkis svarbiausius klausimus, kuriuos turite sau užduoti, jei nusprendėte įsirengti terasą.

Paskirtis

Pirmas klausimas, į kuri turite atsakyti prieš statydami terasą, – o ką aš joje veiksiu? Paprastai žmonės įsirengia terasą socializacijos tikslais: leisti laiką su šeima ar rengti vakarėlius draugams. Tačiau tai gali būti ir puiki vietelė pabūti vienumoje su puodeliu kavos. Bet kuriuo atveju, prieš įsirengiant terasą, vertėtų iš anksto apgalvoti, ką joje veiksite – tai pravers sprendžiant, kokia grindų danga, baldai ir kiti patogumai bus reikalingi.

Pavyzdžiui, jei planuojate terasoje praleisti vėsesnius rugpjūčio ar rugsėjo vakarus, vertėtų pasvarstyti apie lauko židinį. Jei gryname ore pietausite ar vakarieniausite, žinoma, reikės patogių lauko baldų. Garso ar apšvietimo sistemai įrengti būtini elektros lizdai. Jei terasa skirta vakarėliams, rinkitės tik įbrėžimams atsparią dangą. Nusimačius prioritetus, bus lengviau sudaryti biudžetą ir jo laikytis.

Shutterstock nuotr.

Biudžetas

Nuo turimų lėšų priklausys labai daug kas: pradedant terasos dydžiu, forma ir baigiant jos paskirtimi. Kad ir kokie dideli būtų norai (o jie vis augs), stenkitės neviršyti susiplanuoto biudžeto – bent jau ne daugiau nei 30 %. Laikykitės pradinio sumanymo – taip bus lengviau nepaleisti pinigų vėjais.

Nors daugelis žmonių galvoja, kad užsakyti dizainerio paslaugas jiems per brangu, iš tiesų gali būti priešingai. Specialistas gali padėti sutaupyti lėšų – darbai vyks sklandžiau ir efektyviau, tikėtina, kad išvengsite daugybės klaidų.

Terasos dydis

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia nuspręsti prieš statantis terasą – kokio dydžio ji bus. Išmatuokite terasai numatytą vietą ir nusibrėžkite eskizą. Pasižymėję būsimą plotą, pavaikščiokite po jį, suplanuokite, kur stovės baldai, daiktai. Visa tai padės išvengti galvos skausmo ateityje.

Dizainas

Tinkamai įrengta terasa taps integralia namo dalimi, pratęsiančia jo stilių, formas ir spalvą. Jei nesate patyręs statytojas, kreipkitės į dizaino specialistą, kuris pakonsultuos dėl medžiagų, patars, kur statyti augalus ar dekoro detales. Prieš prašydami patarimo, prisirinkite jums patinkančių idėjų, medžiagų ir spalvų derinių.

Dangai parinktos medžiagos turėtų derėti prie jūsų namo fasado ir gyvenimo būdo, būti funkcionalios ir ilgaamžės. Naudojant tam tikras medžiagas galima sukurti formalų arba neformalų įspūdį.

Shutterstock nuotr.

Populiariausios dangos – pliusai ir minusai

Iš anksto nuspręskite, kokios terasos norite – praktiškos ir lengvai prižiūrimos plytelių ar kiek daugiau jėgų reikalaujančios medinės terasos.

Medinės teraslentės

Medinių lentų privalumai – natūralumas, patvarumas, lengvas montavimas. Ant medinės dangos malonu vaikščioti basomis. Trūkumai – teraslentes reikės kasmet valyti, jos gali trūnyti, skilinėti, deformuotis. Siekiant išlaikyti pradinę išvaizdą, medį reikės kas dvejus–trejus metus krupščiai nušveisti ir alyvuoti.

Vienas pigiausių variantų – impregnuota pušies arba eglės mediena. Brangesnė ir ilgaamžiškesnė – maumedžio mediena, tik netinkamai prižiūrima ji gali šerpetoti, sluoksniuotis.

Tropiniai kietmedžiai – tvirta ir ilgaamžė medienos rūšis, kurią galima sėkmingai naudoti apie 25 metus. Be to, galima rinktis iš daugybės atspalvių. Atspari vabzdžiams ir drėgmei, nepūva. Didžiausias trūkumas – nemaža kaina. Jei dienomis terasą glosto kaitrūs saulės spinduliai, reikėtų vengti tamsios medienos, nes ji smarkiai įkaista.

Plastikas

Bene mažiausiai priežiūros reikalaujanti medžiaga, nepleišėjanti, neskilinėjanti. Vis dėlto, ji nesuteiks tokio malonaus pojūčio kaip medis. Be to, temperatūrai keičiantis, plastiko danga gali išjudėti, o vaikštant – girgždėti.

Medžio plastiko terasinės lentos
Iš plastiko ir medienos plaušo pagamintos terasų lentos nepleišėja, jų nereikia papildomai impregnuoti ar dažyti. Vis dėlto, jas būtina pastoviai nuvalyti, kad nesusidarytų pelėsis, o ir kaina daugeliu atveju viršija natūralios medienos. Šias lentas stipriau veikia tempertūros pokyčiai, ant jų dažniau atsiranda įbrėžimų. Montuodami jas griežtai laikykitės visų gamintojo instrukcijų.

Medžio dulkių ir polivinilchlorido (PVC) lentos

PVC – plastiko ir medienos – mišinys užtikrina, kad terasa bus ilgaamžė ir estetiška, jai reikės minimalios priežiūros. Renkantis tokias teraslentes, reikėtų pasidomėti jų sudėtimi – kuo daugiau medžio, tuo lentos bus tvirtesnės, mažiau judės. Trūkumai – nemažai kaina ir dažni įbrėžimai.

Plytelės

Daugeliui prieinama kaina, praktiškumas, ilgaamžiškumas – pagrindiniai plytelių dangos privalumai. Ypač ilgaamžės yra akmens masės plytelės. Plytelėms negresia puvėsis, vabzdžiai, jas labai lengva valyti. Be to, ši danga beveik visuomet atrodo stilingai. Pagrindiniai trūkumai – jaukumo stoka, o jei įrengiant tokią terasą bus padaryta klaidų, pataisyti ją bus kiek sudėtingiau nei medinę dangą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis