Apželdintos tvoros ir gyvatvorės – keli vertingi triukai

Bet kokią tvorą galima puošti augmenija. Taip sukursite nepakartojamą sodo vaizdą, o jei pasistatėte masyvią mūrinę tvorą, patiems bus maloniau pažiūrėti per langą – išvysite ne akliną sieną, o priklausomai nuo metų laikų besikeičiantį vaizdą. Tereikia pasirinkti tinkamus augalus, priderinti juos prie tvoros struktūros, medžiagų, stiliaus, ir, suprantama, savo skonio.

Ištisinė medinė tvora neretai atrodo šiek tiek monotoniškai, gal net niūrokai. Tačiau ji gali sudaryti puikų foną įvairiausiems smulkiems augalams, kurie tarp sodo augmenijos gausos nebūtų taip gerai matomi ir neatsiskleistų visų savo grožiu.


Metalinės ir vielinės tvoros – puiki atrama laipiojantiems vijokliniams augalams (raganei, vynuogėms, apyniams, rožėms), kurie ilgainiui pavers ją nepermatoma žalia, o pavasarį ar vasarą – žydinčia aklina siena.


Praėjimą, kuris skiria, tarkim, sodą nuo terasos, galima puošti gėlių arkomis. Jos puikiai atrodo bemaž visur – klasikinio, kantri ar modernaus stiliaus gamtovaizdžiuose.


Svarbiausia, kad gėlės derėtų prie bendro kraštovaizdžio kolorito ir būtų rūpestingai prižiūrimos: jau geriau jokio nei apleistas ir užžėlęs piktžolėmis gėlynas.


Gyvatvorės


Gyvatvorė – puikus būdas aptverti savo teritoriją, padalinti sodą į atskiras funkcines zonas. Be to, ji atrodo gražaiai net ir neturėdama jokios specialios paskirties. Gyvatvorių formų, spalvų, struktūrų ir aukščių įvairovė nepaprastai didelė.

Tačiau jei manote, kad gyvoji tvora jums atsieis pigiau (nereikės pirkti brangių statybinių medžiagų, apdirbti medienos ar akmens, betonuoti ir pan.), klystate. Pagalvokite, kiek norimos veislės sodinukų vienetų reikės visam sklypui apsodinti, nepamirškite įskaičiuoti trąšų, augalų priežiūros darbų ir kt. Dar derėtų atminti, kad pasodinus jaunus gyvatvorės sodinukus, teks dar keletą metų palaukti, kol jie užaugs ir pateisins gyvatvorės (ir tvoros) vardą.


Aptverti visą gyvenamąjį sklypą, ko gero, labiausiai tinka karpoma gyvatvorė, kuri saugotų nuo prašalaičių akių ir sukurtų uždarą sodo ar kiemo erdvę. Tačiau reikia prisiminti, kad tokia gyvatvorė gali optiškai susiaurinti erdvę.

Nekarpomos gyvatvorės taip pat užauga aukštos, išsikeroja, todėl labiau tinka dideliems sklypams.

Sklypą (ar bent jau paradinį jo pakraštį) tiktų apsodinti žydinčia arba mišria visžalių augalų ir krūmų su raudonais arba dryžuotais lapais gyvatvore – spalvų įvairovė ir struktūra džiugins akį kiaurus metus.


Statydami tvorą prisiminkite


–Paprastos kuklios tvoros gražiausiai atrodo netankiai apželdintos laipiojančiais ir svyrančiais augalais.

–Puošnias, sudėtingų kompozicijų, meniškas tvoras reikėtų apželdinti tik kai kur, nors jų galima ir visai nepuošti gėlėmis ar kitokiais augalais.

–Rinkitės tokias ažūrines tvoras, kurių apatinė dalis yra tankesnė, o viršutinė retesnė – taip optiškai išplėsite savo gyvenamosios aplinkos erdvę.

–Metalinės grotelių tvoros atrodo elegantiškesnės ir grakštesnės nei medinės, todėl labiau tinka tverti miesto namą nei kaimo sodybą.

–Kad medinė tvora būtų patvaresnė ir ilgiau tarnautų, patartina impregnuoti medį.

–Medinių stulpų ir statinių viršų derėtų suapvalinti arba nupjauti įstrižai, kad nesikauptų vanduo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis