Aplinkos kūrimas (1): apgalvota kontrastų dermė

Pateiksime penkias idėjas, kaip įdomiau kurti aplinką. Šiandien pradedame nuo pirmojo pavyzdžio. Gėlių gausa atrodo prabangiai ir drauge labai natūraliai. Komponuojant tokį gėlyną netenka sukti galvos dėl geometrinės jo formos, tačiau kad ryškus įvairiaspalvių žiedų ir lapų derinys būtų malonus akiai ir įspūdingas, spalvų paletė turi būti labai gerai apgalvota. Nors augalai skirtingi, spalvų „dėmės“ ritmiškai pasikartoja ir atrodo harmoningai. Geltonai žydi lakišiai ir knifofijos, oranžiniais žiedeliais svyra krokosmijos, verbenos – švelniai violetinės, dar tamsesnis alūnių atspalvis.

1. Ryški geltonų, oranžinių žiedų spalva gražiai suspindi šalia tamsiai violetinių alūnių. Net ir nužydėjusios jos išlieka dekoratyvios – tokia įspūdinga jų lapų spalva ir faktūra. Todėl alūnės tapo madingos ir populiarios, juolab kad jos neįnoringos, atsparios šalčiams ir lengvai prižiūrimos, prisitaikančios prie temperatūros ir apšvietimo pokyčių.

2. Knifofija – labai puošni egzotiška daugiametė gėlė, tačiau pasitaiko žiemų, kai ji kartais šiek tiek, kartais visiškai nušąla – su tuo teks susitaikyti. Jei gėlyne užteks vietos, ji išsikeros augindama „vaikučius“ ir džiugins ilgu, puošniu žydėjimu.

3. Tankiai raganėmis apsivijusi atrama apgaubia taką. Tai tarsi varteliai ar koridorius, kuris veda į kitą „gamtos kambarį“ – toliau atsiveriančią erdvę. Šis sodo dizaino elementas ne tik suteikia sodui paslaptingumo, bet ir išsprendžia problemą, kur sodinti vijoklius, – mat yra teorijų, kad jie kenkia namo sienoms.

4. Ląstūnė yra įspūdingas vijoklis, bet peržiemoja ji tik užuovėjoje, todėl augimo vietą reikėtų parinkti labai apgalvotai. Geriausiai tiktų pietinė pusė. Augalas žydi ryškiaspalviais dekoratyviais žiedais, bet mūsų kraštuose jų sunku tikėtis ir teks grožėtis vešlia lapija.

5. Kontrastų dermė sustiprina augalų gausos įspūdį ir atskleidžia jų komponavimo sėkmės paslaptį. Kadangi siauriems ir smulkiems knifofijų bei verbenų lapams reikia vizualios atsvaros – stambesnių lapų fono, už jų pasodinti skaistminai.

Konsultavo Teresė Jokšienė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis