Aplinkos kūrimas (3): erdvės iliuzija mažame kieme

Net ir mažame kieme galima pasijusti kaip erdviame sode, nors augalams daug laisvės čia suteikti neįmanoma. Tačiau tikslingai apskaičiuota jų įvairovė sukuria gausos įspūdį, o augalai sukomponuoti taip, kad kuo ryškiai atsiskleistų jų lapų spalvų, faktūrų ir formų kontrastas.

Miesto aplinka diktuoja ir dar vieną reikalavimą: stilingi lauko vazonai, aksesuarai, apdailos medžiagos yra lygiaverčiai augalų partneriai kuriant kraštovaizdžio dizainą, todėl kiekvieno jų vieta kompozicijoje preciziškai apgalvota. Tai, kad sodas suskirstytas į zonas, taip pat sustiprina erdvės iliuziją, nes siaurą ilgą sklypą geriau dalyti į kelias dalis. Kita vertus, tai praktiškas sprendimas, zonos gali būti ir nevienodai apželdintos, keliančios skirtingas emocijas, kad kiekvienas namiškis rastų sau malonų kampelį.

Gėlyne žydinčioms levandoms draugiją palaiko ir kitos gėlės: sprigės, laipiojančiosios hortenzijos, astilbės, kardeliai, snapučiai, krokosmijos, pražystančios nevienodu laiku, kad visada būtų kuo gėrėtis.

1. Nuo vėjų apsaugotame sodelyje žydinčios levandos išskiria kvapius eterinius aliejus, todėl jos pasodintos kuo arčiau poilsio vietos, kad būtų daugiau progų svaigintis sodriu jų aromatu. Nors levandos asocijuojasi su Viduržemio jūros pakrantėmis, o bambukai su Azija, tokia augalų „eklektika“ čia atrodo smagiai.

2. Smailūs siauri kardelių lapai tarp apvalainų augalų kerų – tai vertikalių linijų akcentas, suteikiantis gėlynui dinamiškumo. Net nesvarbu, kad kardeliai kol kas nežydi – jie savo misiją atlieka ir kol žiedų nėra.

3. Rytietiškus sodo motyvus išryškina ne tik išskirtinis sodo akcentas – vazone augantis bambukas, bet ir subtiliai priderinti ir aplink jį sukomponuoti aksesuarai.

Shutterstock

4. Treliažą primenanti grotelių tvora saugo sklypą nuo pašalinių akių, tačiau neįspraudžia jo į aklinus rėmus. Dar daugiau saugaus privatumo suteikia tai, kad ji apželdinta laipiojančiosiomis hortenzijomis – beje, šie augalai pas mus atkeliavo iš Rytų Azijos. Nors laipiojančiųjų hortenzijų žiedai nėra tokie puošnūs, kaip kitų jų giminaičių, tačiau mažame miesto gėlyne jų santūrus „minimalistinis“ dekoratyvumas tobulai tinka.

5. Bambuką galima auginti tik vazone, nes mūsų žiemų jis neištvertų. Šalia jo pasodintos gebenės paslepia žemę vazone ir vizualiai tarsi sumažina jo aukštį, kitas jų keras pridengia šalia esančią atraminę sienelę ir į visumą susieja sodo dekoro akcentus. Beje, pernešus bambuką į vėsią patalpą gebenės kartu su juo sėkmingai peržiemoja.

6. Augalais neapsodintas plotelis priešais poilsio zoną skirtas tam, kad žvilgsnis turėtų kur paklaidžioti ir kad niekas neužstotų svarbiausios sodo kompozicijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis