4 populiariausios pavasario gėlės

Pavasarinės gėlės yra pačios gražiausios ir kvapniausios. Besikeičiant sezonui jos turi didelį poveikį augalų ir gyvūnų gyvenimui. Kartu tai idealus supančios aplinkos atnaujinimo būdas.

Daug skirtingų rūšių pavasarinių gėlių išauga iš svogūnėlių. Dažnai žmonės nepastebi itin mažų ir gražių gėlių, kurios parodo naujojo sezono pradžią. Tik žmogus su akylesne akimi gali pastebėti ne tik tulper ar jacintus, bet ir žibuokles ar krokus.


Keturios populiariausios pavasarinės gėlės


Tulpė – tai be jokios abejonės pati populiariausia pavasarinė gėlė.Ji yra lelijinių šeimos atstovė. Dažniausiai 15–60 centimetrųaukščio. Lapų nedaug, priklausomai nuo rūšies – nuo dviejųiki šešių. Jie pailgi ir simetriški. Žiedai pavieniai, tačiauretkarčiais pasitaiko ir po kelerius ant vieno stiebelio. Žiedoforma primena varpelį. Būna įvairių spalvų, tuščiaviduriaiarba pilnaviduriai, dažniausiai maloniai kvepiančios gėlės. Žydibalandžio ir gegužės mėnesiais.


Narcizai – taip pat labai populiari gėlė, kuri neatsibosta neivienam. Narcizai amarilinių šeimos gėlės, siekiančios20–45centimetrų aukštį. Dažniausiai malonaus kvapo. Stiebai turi vieną arba keletą žiedų, o lapeliai linijiški. Žiedai baltiarba geltoni su ilgomis ir trumpomis karūnėlėmis. Gali būtipavieniai ir kekiniai. Žydi balandžio ir gegužės mėnesiais.Pagal žiedų formą, spalvų kiekį ant stiebo ir kitus požymius,narcizai yra suskirstyti į 11–iką grupių.


Jurginai – be galo išraiškingos ir įvairiaspalvės gėlės.Nors tai ir ne visai pavasarinė gėlė, tačiau ji privalo būti kiekvieno sode. Suteiks tiek švelnumo, tiek spalvingumo. Jurginas yraastrinių šeimos augalas. Lapai plunksniški, lapeliai dantyti.Žiedai susitelkę dideliuose gniužuluose. Kraštiniai žiedailiežuviški, įvairių spalvų. Viduriniai žiedai

dvilyčiai,vazdiniai, geltoni arba morkiniai. Žydi nuo liepos iki pat šalnų.


Pavasarinė raktažolė – tai viena iš puošniausiųpavasarinių gėlių. Jų aukštis nuo dvidešimt iki trisdešimtcentimetrų. Žiedai būna vienspalviai ir margi. Žydi balandį irgegužę. Jos mėgsta šviesą ar pusiau vėsią vietovę, kur drėgnair puri dirva. Vienoje vietoje raktažolė gali aukti trejus metus.Dažniausiai auginamos iš sėklų. Tai gali būti tiek vidinė, tieklaukinė gėlė. Jos priskiriamos daugiametėms.


Pavasarinės gėlės – tinkamas būdas atgaivinti sodoteritoriją po ilgos žiemos. Šaltuoju metų laikotarpiu, kuometžemę gaubia sniegas ir ledas, visiems įgrysta balta spalva. Tadvioletinio atspalvio krokai tikrai būtų sodo puošmena. Dažniausiaiankstyvo pavasario gėlės yra sodinamos rudenį. Jos daugiametės,tačiau svogūnėlius reikia iškasti ir persodinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis