Ką daryti su chrizantemomis po Vėlinių?

Po Vėlinių chrizantemos atpinga – kai kurie augintojai jas tiesiog išverčia į šiukšlynus, nes niekas jų neperka. Iš tiesų chrizantemos – ne gedulo, bet rudens gėlė. Nepraeikite pro šalį – jos labai tinka kiemui ir namams papuošti, dera su vaisiais, moliūgais, paskutiniais rudens lapais ir kambarinėmis gėlėmis. Iš chrizantemų žiedų nesunku sukurti daug spalvingų puokštelių.

Štai keli būdai kaip galite panaudoti chrizantemas po Vėlinių:

– Paimkite platų pintą krepšį ir įstatykite keletą puansetijų ir baltų smulkiažiedžių chrizantemų vazonų. Jų žiedai panašūs į sniego kąsnius – puikus namų akcentas belaukiant Kalėdų. Nelaikykite krepšio prie radiatoriaus, suraskite jam vėsesnę vietelę. Ir chrizantemos, ir puansetijos gražiai ir ilgai žydi, kai ilgos naktys ir drėgnas oras. Jų krepšį galima pastatyti priemenėje, verandoje, laiptinėje ar koridoriuje, kur vėsesnis oras (apie 16 laipsnių) ir vakare anksti užgesinamos šviesos.

– Iš chrizantemų žiedų nesunku sukurti daug spalvingų puokštelių. Ypač gražiai atrodo chrizantemų rutuliai. Tam reikės gabalo floristinės kempinės skintiems augalams. Išpjaukite iš jos keletą kamuoliukų ir pamerkite į vandenį. Paskui tankiai susmeikite chrizantemų žiedus. Jeigu kamuolyje išpjausite skylę ir įstatysite žvakę, išeis žvakidė.

– Japoniško stiliaus interjere tinka kuklios, aiškios, spalvomis neperkrautos gėlių kompozicijos. Chrizantema - mylimiausia japonų gėlė. Į molinį dubenį įpilkite tik tiek vandens, kad semtų žiedkočius, bet nemirktų vainiklapiai.

– Keletas raudonų (obuoliai, kriaušės, granatai) ir oranžinių (kinkanai, mandarinai) vaisių, kelios saujos kultūrinių spanguolių, raudonų ar plytų spalvos chrizantemų žiedų rutulys, keletas oranžinių arba geltonų skintų žiedelių, žvakės - tai viskas, ko reikia rudens gėrybių krepšeliui. Pirmiausiai įstatomos žvakės, žiedų rutulys, paskui dedami vaisiai ir beriamos uogos.

– Jūros į pakrantę išmesta sūraus vandens nugludinta lenta, keletas chrizantemų rutulių, žvakių, gerberų žiedų - ir turite puikią kompoziciją palangei arba stalui papuošti. Vietoje lentos tinka ilgos japoniško stiliaus lėkštės, pinti ar mediniai padėklai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis