Kokias gėles sodinti pavėsyje po medžiais?

Sukurti gražų žalia kilimą sode po medžiais ne taip paprasta: medžiai ne tik užstoja saulės šviesą žoliniams augalams, bet ir sugeria iš žemės daug drėgmės bei maisto medžiagų.  Tačiau gamtoje yra augalų, kurie gali augti ir tokiomis sąlygomis, tuo pačiu papuošdami mūsų sodo aplinką.

Sinavadas liemeninėmis šaknimis giliai įsišaknija į žemę ir dėl to gali augti  kitų augalų tankmėje, išlaikydami su jais konkurenciją. Pražydėjęs sinavadas neilgam praranda savo išvaizdą, tačiau netrukus vėl pasirodo švieži jo lapai. Atsinaujina šis augalas pats pasisėdamas, netikėtai pasirodydamas tai šen, tai ten, bet niekada nenusibosta.

GRYNAS.lt nuotr.

Paparčiai tinka bet kokios rūšies, tačiau sausame pavėsyje po medžiais geriau pasodinti  kalnarūtę, kuri yra atsparesnė sausoms sąlygoms.

Shutterstock nuotr.

Notrelės auga ir vystosi ne taip greitai, kaip kalnarūtė, tačiau gana dailiai. Tiesa, šis augalas vengia sodo vietų, kur medžių šaknys yra netoli žemės paviršiaus, rinkdamasi geresnę žemę. Tačiau dėl įvairovės galima pasodinti ir notrelių – įvairių medžių kompanijoje pakanka tokių vietų, kur jos gerai prigis.

Fotolia nuotr.

Žiemė – tikrų tikriausia spartietė. Ji neatsisakys nuo saulės ir geros žemės, tačiau bet kokius praradimus stoiškai ištveria, beveik neprarasdama savo dekoratyvumo, ir ne veltui: sausame pavėsyje jos neužgožia konkurentės piktžolės. Šis visžalis augalas džiugina puošniais žaliais lapais nuo sniego iki sniego.

Fotolia nuotr.

Kvapioji našlaitė pasirenka vietas, kur patenka bent šiek tiek šviesos. Tai nėra pagrindinis augalas, kurį galima sodinti pavėsyje, mat praranda lapus po žydėjimo, tačiau sodo pavėsyje reikalingas gausus rinkinys pavasarinių gėlių, ir našlaitė puikiausiai jį papildys.  Keletą našlaičių krūmelių pradžiai galima rasti miške arba parke, o toliau našlaitės dauginasi pasisėdamos savaime.

Shutterstock nuotr.

Primules reikia rinktis mažiausiai išrankias augimo sąlygoms. Rinktinės primulių rūšys vargu ar galės gerai augti pavėsyje, tuo pačiu išsaugodamos savo dekoratyvines savybes, tačiau jų „giminaitė“ rožinė „laukinukė“ yra labai tinkama. Jai į kompaniją galima parinkti ir pavasarinę primulę, kurią taip pat galima aptikti tam tikrose vietose gyvojoje gamtoje. Primulių sodinimui parenkamos vietos, kur šiek tiek šviesiau ir žemės paviršiuje nėra stambių medžių šaknų.

Fotolia nuotr.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis