Lauko gėlynas: pirmasis žingsnis – sėklų pasirinkimas

Galvoje vis dažniau sukasi mintys, kaip šią vasarą atrodys lauko gėlynas? Pradėjus juo rūpintis pirmasis ir maloniausias darbas – sėklų paieška.

Ko norime?

Prieš pirkdami gėlių sėklas išsiaiškinkime, ko norime. Žavus spalvingas paveikslėlis ant sėklų pakelio visai nereiškia, kad kaip tik tokias grožybes savo gėlynuose išvysime. Daugelis augalų, kuriuos auginame tiek namuose, tiek lauke, yra veisliniai. O tos veislės viena nuo kitos be galo skiriasi: aukščiu, lapų ir žiedų spalva, žydėjimo laiku… Jei pirkdami sėklas domėsimės tik rūšimi, vietoj mėlynų galime prisiauginti geltonų gėlių, ir bus labai nelinksma, nes jos gėlyne visai nederės… 

Ant sėklų pakelio veislės ar dekoratyvios formos pavadinimas rašomas šalia rūšies pavadinimo, paprastai anglų ar vokiečių kalba ir išskiriamas viršutinėmis kabutėmis. Reikėtų prekyvietėje prašyti katalogo ir susirasti jame nuotrauką, iš kurios paaiškės, kaip tos veislės gėlė atrodo. Jei katalogo gauti nepavyksta, gėlės veislės požymius galima susirasti ir internete. Tik taip tiksliai žinosite, kaip atrodys jūsų gėlynas.

Praktiniai patarimai

X Prieš vėl pirkdami sėklas visų pirma pasitikrinkite likučius nuo praėjusių metų.
X Sėklas reikėtų pirkti specializuotose parduotuvėse, o ne kur nors gatvėje.
X Sėklų, kaip ir bet kokio kito daikto, kaina atspindi jų kokybę. Bent jau taip turėtų būti.
X Jei norite, kad gėlės sužydėtų jau šiais metais, pirkite vienmečių gėlių sėklų. Dvimečių žiedai pradžiugins tik kitais metais
X Atkreipkite dėmesį į datą ant įpakavimo. Atogrąžų kraštų augalai, kuriuos dažnai auginame kaip vienmečius, greitai praranda daigumą. O mūsų šalies prekybininkai mėgsta įsigyti užsienyje jų jau nukainotų... Prekybos centruose sėklos dažnai laikomos ilgai, paliekamos kitiems metams ir tampa nedaigios. Tad jei nėra datos, o sėklos pakankamai brangios, verčiau nerizikuokite ir jų nepirkite. Ši taisyklė galioja ir kambarinių augalų sėkloms.
X Jei sėklų ankstesniais metais prisirinkote savo gėlyne, jų energija laikui bėgant menksta, jos prasčiau ir netolygiau dygsta. Net ir ilgai daigias sėklas geriau pasėti per 3 – 4 metus. Taigi visam gyvenimui sėklomis apsirūpinti nesistenkite, perteklių verčiau padovanokite draugams.
X Sėklas verta pirkti tuomet, kai norite užsiauginti gėlių, kurių daigų ne visuomet parduotuvėse gausite.
X Užsirašykite, kokių augalų sėklų įsigijote – tai pravers kitais metais. Nepasikliaukite atmintimi, o pasižymėkite, kokios sėklos prastai dygo, kokių pamiršote šįmet nusipirkti, kokių reikės rudenį prisirinkti.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis