Pavėsį mėgstančios balkonų gėlės

Gamtoje viskas surikiuota protingai – jei yra paunksmė, yra ir joje puošniai vešintys augalai, kuriuos, beje, saulėkaita nuskurdintų.

Fuksija

Fuksijos (Fuchsia) geriausiai jaučiasi augdamos pusiau šešėlyje. Saulėkaitoje jos išblunka, pagelsta ir meta žiedpumpurius. Kai kurių fuksijų dekoratyvūs ne vien žiedai, bet ir lapai, pasipuošę baltais, rausvais ar geltonais apvadais. Net jei vasara bus per vėsi ar per karšta ir gėlės menkai žydės, tokie lapai atrodys įspūdingai. 

Lauke fuksijos sodinamos praėjus šalnų pavojui. Jos nelabai reiklios žemei, mėgsta lengvą ir derlingą. Jei ši per sunki, gėlės gerai auga, bet prasčiau žydi. Kad puikiai jaustųsi, augalus reikia kas savaitę tręšti kompleksinėmis trąšomis. 

Shutterstock nuotr.

Fuksijos mėgsta drėgmę ir nepakenčia sausros. Į tai reaguoja labai staigiai – tiesiog nuvysta. Tiesa, vėl palietos atsigauna, tačiau patyrusios tokį stresą numeta žiedpumpurius. Itin rūpestingai tenka laistyti pakabinamuose vazonuose pasodintas svyrančias fuksijas, nes ten žemė išdžiūsta labai staigiai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad mėgstančios drėgmę gėlės šaknys neturi nuolat mirkti vandenyje. Fuksijoms labai patinka, kai jas vasarą purškiate - tada sutvirtėja ir gausiau žydi.
Augalą galima formuoti – nužnybkite ūglių viršūnėles. Fuksijas tenka saugoti nuo stiprių vėjų. Nuvytusius žiedus būtina nuskabyti.

Sprigė (pagrindinė nuotrauka)

Sprigės (Impatiens) labai nereiklios šviesai, todėl gali augti ten, kur nepasiekia saulės spinduliai. Paunksmėje žiedų spalva būna netgi ryškesnė nei tada, kai gėlė gauna daugiau šviesos. Tačiau sprigės labai nemėgsta vėjuotų vietų, nes stiebeliai ir lapai be galo trapūs ir lengvai lūžta. 

Joms itin patinka šiluma – vėsesniu oru nustoja augti ar net pradeda sirgti. Gėlės mėgsta lengvą, derlingą žemę, sunkioje neauga. Svarbu, kad žemė būtų nuolat drėgna, tačiau jokiu būdu nevalia perlaistyti. Sudėtingiausia jas lieti vėsesniu oru: nuo nuo drėgmės pertekliaus gėlių stiebai gali pradėti pūti. Spriges reikia ne tik reguliariai laistyti, purkšti lapus, bet ir tręšti.

Lobelija

Lauko vazonuose auginamos lobelijos (Lobelia) stačiais ir svyrančiais stiebais. Šios gėlės iš tiesų mėgsta pusiau saulėtą vietą, tačiau prisitaiko ir prie prastesnių sąlygų – gali augti paunksmėje.
Į nuolatinę vietą lobelijas persodinti reikia atsargiai, nes gėlės „supyksta“, kai persodinimo metu judinamas žemės gumulas aplink šaknis. Puikiai jaučiasi pasodintos į žydintiems arba balkono augalams skirtą substratą. Gali nustoti žydėti prasidėjus didiesiems vasaros karščiams – tada ūglius trečdaliu patrumpinkite, ir lobelijos vėl užaugins stiebelius, o šie apsipils žiedais. 

Organizatorių nuotr.

Dirvožemis turėtų būti purus, kas savaitę tręšiamas. Svarbiausia – lobelijas reikia gausiai laistyti, kitaip jos nustos žydėti. Žemė nuolat turi būti drėgna, net jei vandens užsilieka padėkliuke, lobelijoms tai nekenkia. Jas nelabai puola ligos, tad jei prastai auga ar ima džiūti, greičiausiai trūksta vandens ar per kaitriai plieskia saulė.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis