5 rūšių skintos gėlės, kurios ištveria vasaros karščius

Vasarą puošti namus skintomis gėlėmis, atrodytų, yra bergždžias darbas – puokštės daug greičiau nuvysta, todėl reikia itin atidžiai rinktis gėles, iš kurių jos sukomponuotos. Portale Delfi.lv išvardyti patarimai, į ką derėtų atsižvelgti prieš perkant puokštę dovanoti, kad žmogus, kuris ją gaus, galėtų ilgiau džiaugtis gautomis gėlėmis.

Šiuo metu, vidurvasarį, skintų gėlių pasiūla didžiausia ir spalvingiausia, todėl pasirinkimo klausimas lyg neturėtų jaudinti, bet užėjus karščiams, derėtų rinktis tokias gėles, kurios ištveria karštį ir ilgai nevysta šiltoje patalpoje. Jei į toliau pateiktą sąrašą jūsų mėgstamos gėlės neįtrauktos, tai nereiškia, kad negalima jomis puošti namų – karščiausiomis dienomis praktiškai bet kurias gėles galima atgaivinti pamerkus jas į šalto vandens vonią arba apipurškus šaltu vandeniu.

Eustomos

Eustomos (Eustoma grandiflora) arba prerijų gėlės yra vienos iš paklausiausių gėlių būtent vasaros sezono metu, nes jos ne tik vasariškai gražios, bet ir gerai ištveria net didžiausią karštį. Šias gėles verta rinktis ne tik dėl grožio, ypatingos formos ir puošnumo, bet ir todėl, kad jos 10-15 dienų išliks šviežios, be to, vazoje gali išsiskleisti didžioji dalis pumpurų. Eustomos už kitas gėles patogesnės dar ir tuo, kad net nuvytę jų žiedlapiai nenubyra, o lieka prisitvirtinę prie žiedkočio. Šio augalo žiedai būna įvairių spalvų ir formų – nuo primenančių rožes, iki primenančių išsiskleidusias aguonas. Eustomas merkite į stabilią ir gan aukštą vazą, kad nenulūžtų kotai, bet vandens nepilkite daugiau nei pusę vazos.

Fotolia nuotr.

Herberos

Herberos taip pat yra tinkamas pasirinkimas vasarą, nes jos ištveria ir vėsų, ir karštą orą, bet svarbiausia teisingai jas pamerkti, tada oro temperatūra neturės didelės reikšmės. Herberoms būtina aukšta vaza, nes jos kaip ir tulpės žemoje vazoje išlinksta ir greičiau nuvysta. Herberoms nereikia daug vandens, į vazą jo pilkite vos per sprindį. Jei gėlių kotai jau spėjo išlinkti, įvyniokite juos į kietą popierių ir porą valandų taip palaikykite vazoje, kad jie atgautų savo formą. Dar vienas patarimas – herberoms po truputį vystant, nupjaukite jų kotus, kad liktų vos 1-2 cm ir sudėkite žiedus į kokį dekoratyvinį indą, dubenį ar mažas stiklinaites su vandeniu. Taip pamerkti herberų žiedai jus džiugins dar porą dienų, o gal net savaitę. Tokią kompoziciją galima papildyti žalumynais, stiklo karoliukais ir akmenukais.

Fotolia nuotr.

Rožės

Rožes tinka dovanoti praktiškai bet kokia proga, jas tinka dovanoti ar jomis puošti namus ir vasarą, kai tvyro karštis, nes ir skintos jos ilgai išlieka šviežios, tik reikia atsižvelgti į kelis niuansus. Prieš komponuojant rožes vazoje, visų pirma jas dar suvyniotas reikia įdėti į vazą ar kitą indą, praktiškai iki viršaus pripiltą vandens, kad jos galėtų iki soties atsigerti. Svarbu į vandenį neįmerkti pačių žiedų – tik kotą visu ilgiu. Po to gėles reikia pamerkti į tinkamo dydžio vazą, prieš tai po tekančiu vandeniu įstrižai nupjovus kotą.

DELFI / Tomas Vinickas

Svarbu į vazą nepripilti per daug vandens, ypač jei rožių kotai su lapais, nes šie vandenyje pus ir skleis nemalonų kvapą. Geriausia prieš merkiant rožes į vazą apatinius lapelius nuskabyti. Kas antrą dieną apipurkškite pamerktas rožes – ir žiedus, ir lapus – vandeniu.

Skintos orchidėjos

Nors orchidėjas mes paprastai matome žydinčias vazonuose, nereikia pamiršti apie skintas orchidėjas, nes net ir pačią karščiausią dieną šios gėlės išliks gaivios ir gražios. Gėlių salonuose ir parduotuvėse skintos orchidėjos parduodamos pamerktos mėgintuvėliuose su specialiu skysčiu, ir perkant reikėtų tokio mėgintuvėlio paprašyti, o kai skystis baigsis, į mėgintuvėlį galima įpilti vėsaus vandens. Namie skintas orchidėjas pamerkite į ne per aukštą, bet ir ne per žemą vazą, į kurią vandens įpilkite per sprindį. Svarbiausia, nepurkškite orchidėjų vandeniu – taip jos greit nuvys. Šią gudrybę pritaikykite kitoms gėlėms.

Vilkdalgiai

Puošnieji, kvepiantieji vilkdalgiai taip pat neblogai išsilaiko pamerkti patalpoje net per didžiausius vasaros karščius. Vandens į vazą reikia pripilti tik iki pusės, kad kotai nepradėtų pūti. Vanduo turi būti vėsus, o jei patalpoje itin karšta, į vandenį galima įmesti kelis ledukus. Svarbu kasdien keisti vandenį, tada žiedai lengviau ištvers karštį.

Fotolia nuotr.

Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis