Įspūdingos aukštaūgės gėlės, kurias dauginti lengviausia

Gėlyne visuomet įspūdingai atrodo aukštaūgiai daugiamečiai augalai – į juos net nejučiomis krypsta žvilgsnis, nes dekoratyvi didybė negali likti nepastebėta. Be to, jie sukuria puikų foną smulkesnėms gėlytėms. Šių gražuolių galima pasidauginti dalijant kerus.

Astilbė


Kaip sodinti? Elegantiškos astilbės (Astilbe) traukia akį ne tik dekoratyviais žiedais, bet ir lapais, rusvą žvilgesį išsaugančiais iki pirmųjų šalnų. Astilbes galima sodinti ir atskirai, ir grupėmis, jos itin dera su spygliuočiais. Kerų dalijimu jas dauginti paprasta, geriausia tai daryti vėlyvą rudenį. Bet galima ir vasarą, tik tada nereikėtų kero itin susmulkinti. Palikite jį didesnį, kad geriau prigytų.


Kaip auginti? Laistykite gausiai, negailėdami vandens. Astilbės geriausiai auga pavėsyje ar pusiau pavėsyje, žemė turi būti drėgna. Tiesa, jei saulės neužtenka, jos menkiau žydi, tačiau vis tiek pasipuošia vešlia lapija. Gėlėms nėra labai svarbu, kokioje žemėje jos auga. Pasodintas vertėtų užberti kompostu ar durpėmis.



Astilbė
Astilbė
Shutterstock nuotr.



Paprastasis arunkas


Kaip sodinti? Paprastasis arunkas (Aruncus dioicus) – įspūdingas augalas, užaugantis iki 2 metrų aukščio, pasodintas šalia tvenkinio jis atrodo labai dekoratyviai. Geriausia dalinti neseną kerą: kuo arunkui daugiau metų, tuo tvirtesnis jo šaknynas ir sunkiau jį išskirstyti. Arunkas greitai auga, todėl skirkite jam pakankamai vietos – ne mažiau nei kvadratinį metrą žemės. Tuomet gerą dešimtmetį galėsite jo nejudinti, nebent norėsite kerą padalinti draugams.

Kaip auginti? Arunkui labiausiai patinka drėgna žemė, tačiau ji turi būti derlinga ir puri. Nors ir didelis, augalas nesibaimina stiprių vėjų. Arunką galite sodinti ir saulėtoje vietoje, ir pusiau pavėsyje. Tačiau kuo greičiau išdžiūva žemė, tuo daugiau jį teks laistyti. Gėlė gali žiemoti nepridengta.



Paprastasis arunkas
Paprastasis arunkas
Shutterstock nuotr.



Rodžersija


Kaip sodinti? Vešliais ir tankiais lapais gėlyną puošiančios rodžersijos (Rodgersia) šakniastiebį galima dalinti iki vėlyvo rudens. Jis tvirtas, tad pjaukite aštriu peiliu. Augalui reikia 70–100 cm erdvės. Gėlę geriau sodinti užuovėjoje, kad vėjas nedraskytų puošnių lapų. Parinkite tokią vietą, kur gėlė galės augti ne vienerius metus, nes jai įsišaknyti ir suvešėti reikia laiko.



Rodžersija
Rodžersija
Shutterstock nuotr.



Kaip auginti? Rodžersijoms reikia derlingos žemės, tad ją tenka gausiai tręšti. Geriausiai auga pusiau paunksmėje, sunkiai ištveria saulėkaitą. Mėgsta, kad žemė būtų drėgna, gali augti šalia vandens, jei tik ten nėra nuolat šlapia. Per sausrą reikėtų ne tik laistyti, bet ir apipurkšti lapus. Prieš žiemą apiberkite sausais lapais, nes gali nušalti, jei pasitaikytų besniegių šalnų. Net ir nužydėję žiedai ilgai išlieka dekoratyvūs, o lapai rudenį įgauna rausvą atspalvį ir puošia gėlyną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis