Kaip prižiūrėti orchidėjas rugsėjo mėnesį

Kaip ir mūsų įprasti vietiniai augalai, dauguma namuose auginamų orchidėjų turi išgyventi metų laikų kaitą. Tad šį kartą apie jau į nugaras alsuojantį pirmąjį rudens mėnesį.

Dienos trumpėja, o naktys vėsta. Lepesnes orchidėjas mėnesio viduryje reikėtų sunešti į šiltnamį ar į kambarį. Vėsiamėgės (daugelis Masdevallia rūšių, Dendrobium nobile ir pan.) puikiai jausis lauke, jei nėra šalnų pavojaus. Prieš parnešant į kambarį būtina atidžiai patikrinti, ar orchidėjos neužpultos kenkėjų, apžiūrėti ne tik lapus, bet ir šaknyną. Jei kenkėjai įsikūrė substrate, išaiškės laistant. Pastebėjus kenkėjus, orchidėjas nupurkškite ir siekdami išvengti galimo užkrėtimo, nestatykite su sveikais augalais. Orchidėjoms, kurioms reikia daug šviesos, pavyzdžiui, Vanda ir Cattleya, nuo rugsėjo vidurio saulė nebepavojinga bet kuriuo dienos metu.

Prasidedantis ruduo suteikia galimybę persodinti daugelį orchidėjų. Vėl prasideda žydėjimo laikas, krentanti temperatūra paveikia kai kurių rūšių žiedų formavimąsi. Mėnesio pabaigoje stipriai sumažinamas trąšų kiekis beveik visų rūšių orchidėjoms. Ryškiai išreikštą ramybės periodą turinčias rūšis, pvz., Dendrobium nobile, sustojus augimui tręšti nustojama visiškai.

Laistoma atsižvelgiant į vis krentančią temperatūrą:
Šaltos sąlygos: 10-14 °C;
Vidutinės sąlygos: 16-20 °C;
Šiltos sąlygos: 19 -24 °C.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis