Žydintys augalai, kurie yra tinkami auginti po medžiais

Ne kiekviename individualiame sklype yra pakankamai atvirų, pilnai apšviestų plotų, kad tilptų ir šiltnamis, ir daržovių lysvės, ir gėlių darželis. Medžių paunksmė tinkama vieta poilsio kampeliui (suoliukui ar pavėsinei), bet ne įnoringų augalų auginimui. Tačiau sodininkai, kurie visgi nori išnaudoti šį plotą, turi galimybę rinktis iš pavėsį mėgstančių augalų.

Neužmirštuolė (lot. Myosotis)


Neužmirštuolės yra žolinis augalas, kurį įprasta įsivaizduoti žydinti mėlynai, tačiau jo žiedai gali būti dar ir balti arba rausvi. Yra nemažai skirtingų šio augalo rūšių (priskaičiuojama iki 50). Neužmirštuolės gali būti vienmetės, dvimetės arba daugiametės.


Shutterstock


Jas tinka auginti po medžiais, kadangi neužmirštuolėms patinka pavėsis bei drėgmė. Taip pat pasėtos neužmirštuolės vėliau užsisėja pačios, todėl jos su medžiais ir krūmais sudaro natūraliai atrodančio kraštovaizdžio įspūdį (auginant neužmirštuoles darželyje jas reikia retinti).


Hortenzija (lot. Hydrange)


Hortenzija – žydintis krūmas, kurį tinka auginti šiaurinėje pusėje, nes jam patinka drėgmė bei pavėsis. Taip pat svarbu yra ir tai, kad šis augalas gali augti rūgščiame dirvožemyje, o po medžiais dirvožemis dažnai yra kiek rūgštesnis.


Shutterstock


Medžių paunksnėje labiausiai tinka auginti baltos spalvos hortenzijas, kadangi jos yra atspariausios (jos žydi ant pirmamečių ūglių). Taip pat balta jų spalva šviesina tokį tamsų sklypo plotą. Tiesa, kad gėlės krūmui nereikėtų konkuruoti su medžiais, jos nereikėtų sodinti tiesiai po suaugusiais medžiais (hortenzijos gali augti jų šešėlyje).


Sibirinė brunera (lot. Brunnera sibirica)


Brunera iš pirmo žvilgnio gali pasirodyti gan panaši į neužmirštuolę (dėl savo smulkių, melsvų žiedelių), tačiau ją nuo kitų panašių augalų išskiria dideli širdies formos lapai, kurie gražiai atrodo ir augalui nužydėjus.


Shutterstock


Kadangi sibirinė brunera mėgsta drėgmę ir pavėsį, o dauginasi šakninėmis atžalomis, šis augalas yra labai tinkamas dideliems plotams po medžiais apželdinti.


Pakalnutė (lot. Convallaria majalis)


Shutterstock


Pakalnutė – vienas kvapniausių pavasario simbolių, kuris itin žaviai atrodo po medžiais bei krūmais. Deja, šios gėlės yra įtrauktos į Raudonąją knygą (jas gamtoje skinti, parduoti ir pirkti yra draudžiama). Tačiau jų užsiauginti patiems savo sode draudžiama nėra. Legaliai pakalnučių daigų įsigyti galima specialiose augalų mugėse.


Blakėžudė (lot. Cimicifuga)


Shutterstock


Blakėžudės savo struktūrą primena astilbes, tik jų žiedynai yra labiau panašūs į ilgas, tiesias žvakes (kartais jie dar yra vadinami butelio šepečiais). Tai pavėsį mėgstantys augalai, kurie geriausiai auga drėgname, derlingame dirvožemyje, kuris yra šiek tiek rūgštinis. Visgi tiesiai po dideliais, suaugusiais medžiais šio augalo nereikėtų sodinti, nes jie gali pradėti tarpusavyje kovoti dėl drėgmės.


Narcizas (lot. Narcissus)


Shutterstock


Nors narcizas gali pasirodyti kaip augalas, kuris nėra visai tinkamas auginti pavėsyje, tačiau ankstyvos rūšys puikiai gali gyvuoti po medžiais, nes reikalingų saulės spindulių jos gaus dar iki medžiams apsilapuojant. Pavasarį šios anksti žydinčios gėlės pagyvins peizažą, o medžiai apsaugus jas nuo stipraus vėjo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis