Trumpa atmintinė: medinių sodo baldų privalumai ir jų priežiūra

Malonu prisėsti savame kieme, išgerti arbatos, paskaityti knygą. Jaukią atmosferą sukursite, parinkę tinkamus sodo baldus. Harmoningiausiai įsikomponuos mediniai baldai – jie ne tik dekoratyvūs, bet ir funkcionalūs. Pirmas šių baldų privalumas – estetika. Sunku nuginčyti, kad mediniai lauko baldai – gražu, jie papuoš bet kokią aplinką, tiks prie įvairiausių sodo, kiemo dizaino sprendimų.

Kitas privalumas – patvarumas. Savaime suprantama, laikui bėgant medis dėvisi nuo temperatūrų svyravimo, nuo saulės spindulių ir drėgmės, bet yra daug medinių lauko baldų priežiūros priemonių, kurios pailgina baldų tarnavimo laiką.


Dar vienas ypatumas – baldai iš medžio puikiai dera su nukaltais iš metalo elementais. Pvz., ažūrinės atkaltės papuoš medines kėdes ar suoliuką. Medinius baldus lengva derinti ir su akmeniu, šaunus variantas – medinis suolas su akmeninėmis kojomis.


Daugelio šiuo metu pamėgti gruboki mediniai sodo baldai, kartais netgi dirbtinai pasendinti. Prie senovinės sodybos stilistiškai tiks lauko baldai iš kaladžių – sukursite autentišką atmosferą.


Shutterstock


Mediena kvėpuoja, sugeria drėgmę, todėl mediniuose balduose gali atsirasti įtrūkimų. Kad taip nenutiktų, lauko baldus svarbu tinkamai prižiūrėti – pradėjus lyti sunešti į pastogę, valyti nuo jų dulkes, nešvarumus, naudoti specialias priemones, periodiškai apdoroti alyva, kas kelerius metus padengti laku, prieš tai impregnavus specialiu skysčiu. Tinkama priežiūra saugos nuo aplinkos poveikio, orų kaitos.


Beje, patikimiausias tvirčiausias medis baldams – tikmedis, dėl jo ypatybių praktiškai nereikia naudoti drėgmei atsparaus baldų lako. Lauko baldams puikiai tinka ir maumedis, jis atlaiko drėgmės ir temperatūrų svyravimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis