Ar verta dažyti dailylentes?

Ko gero, viena iš priežasčių, kodėl savo namą apkalėte dailylentėmis – lengva jų priežiūra. Nepriklausomai nuo to, kokias dailylentes pasirinkote (vinilines, aliuminio, o gal perspektyviąsias stiklo plastiko ir cemento, kurias užtenka kas kelis metų nuplauti su nedideliu spaudimu ir jos atrodys tarsi naujos), laikui bėgant galite pastebėti, kad jų blizgesio nebeliko, tad pradedate galvoti apie dailylenčių dažymą.

Dailylenčių dažymo privalumai

Jei biudžetas kol kas neleidžia pakeisti susidėvėjusias dailylentes naujomis, tuomet dažų sluoksnis greit sugrąžins joms buvusį blizgesį. Laikui bėgant dėl purvo, suodžių ir nuolatinių saulės spindulių dailylentės išblunka ir susipurvina taip, kad net plovimas su spaudimu joms nebepadeda. Nudažydami dailylentes, grąžinsite jų originalią spalvą.

Taip pat gali susidėvėti ir apsauginis dailylenčių sluoksnis, o tai gali pakenkti ne tik medžiagai, tačiau gali atsirasti sandarumo problemų. Dažai - tai naujas apsauginis sluoksnis, kurio paprastos dailylentės neturi. Be to, dažytos dailylentės yra šiek tiek sunkesnės, todėl ir vėjui jas nuplėšti bus truputį sudėtingiau.

Jei apsisprendėte dažyti dailylentes

Dailylenčių dažymas skiriasi nuo kambario sienų, medienos ar išorinio tinko dažymo. Dažydami dailylentes, susidursite su dviem problemomis: slydimas ir šiluminis plėtimasis. Dailylenčių paviršius gaminamas taip, kad nuo jų nubėgtų vanduo, dėl to jos laikui bėgant mažiau susidėvi nuo lietaus. Tad kaip lietaus vanduo nuslysta nuo dailylenčių, paprasti dažai irgi lengvai neprikibs.

Vandens pagrindu pagaminti dažai sunkiai prikibs prie plastikinių dailylenčių, todėl geriausia rinktis specialius plastikui skirtus dažus, geriausia tuos, kurie yra pagaminti su akrilo ir uretano derva, kuri padeda dažams prilipti prie plastiko. Dailylentes teks dažyti keliais sluoksniais, ypatingai tuo atveju, jei nauja spalva labai skiriasi nuo originalo.

Šiluminis plėtimas yra sudėtingesnė problema. Dėl karščio ir šalčio poveikio dailylentės daugiau ar mažiau plečiasi ir traukiasi. Šis plėtimasis kenkia dažams, nes dėl to atsiranda atplaišų ir kitų problemų. Prisiminkite, kad nors lateksiniai dažai yra pagaminti iš gumos ir sukurti taip, kad atlaikytų tam tikrą plėtimosi ir traukimosi lygį, jie plastikinėms dailylentėms netiks, nes yra pagaminti vandens pagrindu. Tačiau toks sprendimas tiks medinėms ir cemento pagrindu pagamintoms dailylentėms

Patarimai dailylenčių dažymui

Dažykite šešėlyje – niekada nedažykite dailylenčių, apšviestų tiesioginiais saulės spinduliais. Dažykite dailylentes vakare arba tą dalį, kuri yra pasislėpusi šešėlyje.

Tamsios spalvos prišaukia bėdas – jei jūsų dailylentės yra baltos arba šviesios, o jūs nusprendėte jas nudažyti tamsesne spalva, žinokite, kad dėl to dailylentės gali deformuotis. Tamsios spalvos absorbuoja karštį, todėl dailylentės bus karštesnės, nei paprastai. Dėl to gali prasidėti neįprastas dailylenčių terminis plėtimasis, paskatinantis jų deformaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis