Žvyro ar skaldos įvažiavimas: privalumai bei trūkumai

Po ratais girgždantis žvyras yra itin varginantis garsas, kai reikia važiuoti kilometrus neasfaltuotų kelių, tačiau pavažiuoti keliasdešimt metrų, vedančių į namus didelių problemų neturėtų sudaryti. Tokia danga yra pati paprasčiausia ir ekonomiškiausia, todėl rinkdamiesi, kuo dengti savo įvažiavimą, galite pamąstyti ir apie šį variantą. Tačiau ar šie privalumai atsveria jos trūkumus?

Žvyro dangos privalumai

* Kaina. Tai bene pats geriausias pasirinkimas turint ribotą biudžetą. Ilgesni ir platesni įvažiavimai yra kur kas pigesni padengus juos žvyru ar skalda nei bet kuria kita medžiaga.

* Lengva priežiūra. Nors ir dažnesnė, tačiau tokio įvažiavimo priežiūra yra lengvesnė. Žvyro dangos pataisymas yra greitesnė ir lengvesnė išeitis, nei tarkime, asfalto lopymas, be to, tam nereikia specialių įrankių – turite transportą žvyrui atsivežti, kastuvą ir grėblį - to jums ir pakaks. Tiesa, šalia priežiūros prisideda ir piktžolės, kurios ilgainiui gali prasiskverbti į paviršių, todėl jas reikėtų arba rauti mechaniškai arba naudoti preparatus,

* Natūralumas. Natūrali ir ekologiška kiemo danga.

* Laidus vandeniui. Tinkamai įrengus, drėgmės perteklius susigeria į gruntą.

Shutterstock nuotr.

Trūkumai

* Sniego kasimas. Lietuvoje sniego nebūna net ir dažną kalendorinės žiemos mėnesį, tačiau keletą savaičių per metus, nelygu kokia žiema, sniegą kasti vis tik reikia. Sniego kasimas nuo nelygių paviršių yra pakankamai varginantis darbas, be to, taip dar pašalinamas ir akmenėlių sluoksnis, kurį reikės atstatyti.

* Nelygumai. Skaldos ar žvyro įvažiavimas keisis, nes atsiras įdubimų. Juos, kaip ir minėta, reikės nuolat užtaisinėti.

* Dulkės ir purvas. Deja, bet žvyro takeliai dulka daugiausiai lyginant su bet kuria įvažiavimams naudojama medžiaga.

Shutterstock nuotr.

Kalbant apie išvaizdą, kiekvieno nuomonė skirtinga, tačiau pastebima, jog žvyro įvažiavimas itin derės prie šiltų arba neutralių spalvų pastatų, be to, tinka ir senesnės architektūros, tiek moderniems namams.

Kitos dažnai naudojamos dangos:

Plytelės ir trinkelės

Trinkelių kiemas ir įvažiavimas yra vertingas sprendimas ir praktiškai kiekvienas, jei tik galėtų, tokį ir įsirengtų. Tai išvaizdus ir patikimas kiemo įrengimo būdas, tačiau labai priklauso nuo norimo įvažiavimo ilgio. Esant ilgesniam įvažiavimui kaina labai padidėja, neskaitant to, kiek laiko užtrunka sudėti tokį įvažiavimą po vieną plytelę.

Kita vertus, tokia danga yra pati dėkingiausia vertinantiems išvaizdą - trinkelės, kitaip nei kitos dangos gali būti įvairių spalvų bei formų. Su ja galėtų konkuruoti betoninė danga, tačiau ji mūsų šalyje nėra tokia populiari. Tarpai tarp dangos elementų leidžia vandeniui natūraliai įsigerti į žemę. Taip pat jos pakankamai lengvai prižiūrimos, patvarios, tik reikia prižiūrėti, kad tarpuose neaugtų piktžolės.

Asfaltas

Ar logiška turėti asfaltuotą įvažiavimą prie savo namų, net jei gatvė nėra asfaltuota? Dvi didžiausią nerimą keliančios problemos susijusios su asfalto dangomis yra jų kaina ir susidėvėjimas. Gražiai ir nepastebimai jos sutvarkyti jo nelabai įmanoma, nes naujai uždėtas lopas būtinai matysis. Taip pat asfalto kvapas - jausite jį įrengimo metu. Žinoma, tai nėra didelė problema - juk kažką įrengiant ar remontuojant laikini kvapai nėra tai, dėl ko atsisakytumėte patogaus būdo. Vis dėlto, šlapias asfaltas taip pat turi specifinį kvapą.

Tačiau negalima ignoruoti akivaizdžių tokios dangos privalumų. Nuo asfaltuotų kelių patogiau valyti sniegą, maloniau važiuoti nei žvyru ar trinkelėmis, be to, asfalto danga nedulka. Kaina asfaltuojant mažą kiekį (pvz, asfaltuoti tik kiemą) yra nelabai racionali, tačiau turint ilgesnį įvažiavimą, tarkime, į vienkiemį, tikrai galima pagalvoti apie šią pasirinktį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis