Šarvuotos durys: privalumai ir trūkumai

Įėjimas į namą ar butą – viena svarbiausių būsto dalių, neretai atskleidžianti šeimininkų stiliaus pojūtį. Lauko durys skiriasi savo dizainu, spalva, matmenimis. Vis dėlto, svarbiausias kriterijus renkantis vienas ar kitas duris yra jų gamybos būdas ir medžiaga, iš kurios jos pagamintos – aliuminis, plienas, medis, stiklo pluoštas ir kt., nes būtent nuo to priklauso būsto saugumas, šiltumas ir patogumas.

Daugelis daugiabučiuose esančių būstų ir namų savininkų yra įsistatę šarvuotas duris – juk jos, regis, turėtų garantuoti saugumą, be to, ir atrodo solidžiai. Kitas jų savybes aptariame straipsnyje.

Privalumai

Svarbiausia šarvuotų durų ypatybė, kuria dažniausiai argumentuojamas jų pasirinkimas, yra jų tvirtumas ir patikimumas. Šarvuotos durys geriau nei kito tipo durys saugo nuo ilgapirščių – jiems paprasčiausiai sunkiau jas išlaužti ir patekti vidun. Tačiau durų garantuojamas saugumas labai priklauso ne tik nuo jų konstrukcijos, bet ir nuo to, kokios spynos naudojamos. Kuo aukštesnė spynų saugumo klasė, tuo drąsiau galite jaustis išeidami iš namų. Svarbūs ir kiti apsauginiai mechanizmai – skląsčiai, grandinėlės, spynų sklendės, apsaugota stakta ir varčia.

Sumontuoti duris taip pat reikia tinkamai, priešingu atveju vagys gali jas nuimti. Rekomenduojama, kad durys laikytųsi bent ant trijų vyrių, geriausia, kai jie ne išoriniai, o vidiniai, nes tuomet duris sunkiau nuimti. Be to, duryse reikėtų sumontuoti plieninius kaiščius, kad net ir nupjovus vyrius jų nebūtų įmanoma iškelti.

Rekomenduojama šarvuotų durų klasė – ne mažesnė nei trečia (o maksimali – 6).

Dėl savo konstrukcijos šarvuotos durys yra ilgaamžės, tvirtos, gerai izoliuoja garsą. Jos dengiamos vandeniui atspariomis medžiagomis (fanera arba MDF plokšte), todėl nesideformuoja veikiamos drėgmės. Pirkėjus vilioja ir tai, kad galima išgauti įvairius šių durų raštus, spalvas, įvairiai apipavidalinti, rinktis nestandartinių matmenų duris. Siekiant natūralios išvaizdos siūloma padengti duris medžio masyvu. Tai gera išeitis nenorintiems mokėti didesnės kainos už medines duris.

Shutterstock nuotr.

Trūkumai

Pagrindinis šarvuotų durų trūkumas, kliūvantis daugeliui pirkėjų, – prastesnė šilumos izoliacija, nes jų konstrukcijai naudojamas metalas yra geras šalčio laidininkas. Šarvuotos durys šilumą sulaiko prasčiau nei kiti populiarūs durų tipai. Metalinės durys dažniausiai būna skirtos butams, taigi, jų nereikėtų montuoti lauke.

Šarvuotos durys būna uždaros arba atviros konstrukcijos. Uždarą konstrukciją apšiltinti sudėtinga, o neužpildyti oro tarpai lemia tai, kad vidun patenka šaltis, gali kauptis drėgmė.
Dėl šios priežasties durims, kurias tiesiogiai veiks šaltis, drėgmė, patariama rinktis atviros konstrukcijos plieninį profilį, nes jį galima užpildyti izoliacine medžiaga. Pačios durys šiltinamos akmens vata, įmontuojant stiklo paketus.

Saugant nuo drėgmės ir šalčio durys sandarinamos tarpine silikonine arba gumine juostele, einančia per visą durų perimetrą. Dar didesnis sandarumas ir garso izoliacija pasiekiami naudojant dvigubą tarpinę juostelę – ant varstomos durų dalies ir ant durų rėmo iš vidinės pusės.

Labai svarbu pažymėti, kad vien tik įsistatę šarvuotas duris negalime jaustis saugūs – kaip minėta, daug kas priklauso ne tiek nuo pačios durų konstrukcijos, kiek nuo aukštos klasės spynų ir gerų vyrių.

Shutterstock nuotr.

Gyvenant individualiame name, taip pat reikėtų įvertinti bendrą namų saugumo lygį. Jei namuose yra silpnų vietų, pro kurias galėtų įsmukti vagys – pavyzdžiui, prasčiau apsaugoti langai, galbūt vertėtų investuoti ne į brangias duris, o į signalizaciją. Tuo metu butuose šarvuotos durys puikiai atlieka savo funkciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis